Найвищий стрибок в історії. Швед Дуплантіс встановив новий світовий рекорд у стрибках з жердиною

Найвищий стрибок в історії. Швед Дуплантіс встановив новий світовий рекорд у стрибках з жердиною

Найвищий стрибок в історії. Швед Дуплантіс встановив новий світовий рекорд у стрибках з жердиною
European Athletics

Уже четвертий світовий рекорд шведа.

22-річний шведський легкоатлет Арман "Мондо" Дуплантіс встановив новий абсолютний світовий рекорд у стрибках з жердиною. На змаганнях у сербському Белграді Мондо підкорив висоту 6.19 метра!

Планку на такій висоті не брав ще ніхто - попередній рекорд становив 6.18 метра, теж належав Дуплантісу і тримався з лютого 2020 року. З того часу Мондо неодноразово пробував штурмувати планку на 6.19 метра, але кожного разу безрезультативно.

На старті у Белграді Дуплантіс з першої спроби взяв планку на висоті 5.61 м, 5.85 м та 6.00 м, після чого залишився в секторі наодинці (виграв змагання), після чого замовив планку на 6.19 метра - і зміг підкорити її з третьої спроби!

Відео світового рекорду від Мондо Дуплантіса - 6.19 м

Для Дуплантіса це також 20-а поспіль перемога на змаганнях зі стрибків з жердиною в закритих приміщеннях. А також сьомий поспіль старт, який він завершує з висотою 6+ метра.

Що означає цей світовий рекорд Дуплантіса

  • Це його третій світовий рекорд у приміщенні. У 2020 році він брав висоту 6.17 м, а тоді 6.18 м. Тепер - 6.19 м.
  • Світовий рекорд на відкритому повітрі теж належить Дуплантісу - у 2020 році швед стрибнув на 6.15 метра, побив 26-річний світовий рекорд Сергія Бубки.
  • Тепер шведу належать чотири з п'яти найвищих стрибків в історії: 6.19 м (Дуплантіс), 6.18 м (Дуплантіс), 6.17 м (Дуплантіс), 6.16 м (Лавіленні), 6.15 м (Дуплантіс / Бубка).
Читайте також: Швед Дуплантіс провів найкращий сезон в історії чоловічих стрибків з жердиною
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо