Прикордонники розповіли, як на Львівщині діти перетинають кордон із Польщею

Прикордонники розповіли, як на Львівщині діти перетинають кордон із Польщею

Прикордонники розповіли, як на Львівщині діти перетинають кордон із Польщею
Фото: Суспільне

Неповнолітні діти не можуть самостійно перетинати кордон з Польщею. Але кожна ситуація індивідуальна. Про це у інтерв'ю розповів начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПС України Ігор Матвійчук.

За його словами, діти можуть перетинати кордон у супроводі батьків, бабусь, дідусів або рідних тітки чи дядька. Значно проблемніше, коли кордон перетинають у супроводі сусідів чи знайомих.

"Неповнолітні діти не зможуть самі перетнути кордон. Ми будемо вживати всіх заходів, щоб ідентифікувати дорослих. Якщо у супроводі бабусі, рідного дядька чи тітки, треба мати свідоцтво про народження. Так ми встановлюємо родинний зв'язок. Ми також встановлюємо бажання батьків на перетин кордону. Це все індивідуально, ми в кожній ситуації розбираємося, встановлюємо контакти з батьками", — розповів начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПС України Ігор Матвійчук.

Також часто кордон перетинають діти-вихованці реабілітаційних центрів.

"Неповнолітніх вивозять з дитбудинків, є складнощі з багатьма документами. Стосовно документів, ми зважаємо який це регіон, чи там спокійно і є можливість документи виготовити, чи окупант зараз не дає цієї можливості, все індивідуально. Це робиться і для того, щоб зробити можливість повернення в Україну", — додає Ігор Матвійчук.

За його словами, польська сторона забезпечує українців безкоштовним місцем розміщення і харчуванням.

"Поляки нікого не повертають, всіх питають чи є в них потреби, чи є куди їхати. Організували безкоштовні місця розміщення, харчування. Тобто з точки зору гуманізму там все добре. Ми дуже їм вдячні", — каже Ігор Матвійчук.

Що відомо

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День дванадцятий. Онлайн

Читайте нас в Instagram: головні новини регіону

На початок