По 300 людей щодня відправляють з Хмельницького до кордонів з Польщею

По 300 людей щодня відправляють з Хмельницького до кордонів з Польщею

По 300 людей щодня відправляють з Хмельницького до кордонів з Польщею
Фото: Суспільне Поділля

300 внутрішніх переселенців та хмельничан щодня відправляють до кордонів з Польщею. Про це розповів волонтер громадської організації "Шанс на життя" Максим. За його словами, за кордоном волонтери допомагають біженцям з житлом, харчуванням та лікуванням. Про те, як внутрішні переселенці виїжджають за кордон та куди саме їдуть, розповість Суспільне.

Хмельничанка Юлія разом із двома дітьми дев’яти та трьох років їде закордон: "В Люблін, до брата. В Польщу".

Хмельничанин Олексій відправляє з дружину і трьох дітей: "Я залишаюся на місці. Дякую хлопцям, що вони допомагають. Вони молодці. І ми переможемо. І діти скоріше повернуться додому. Троє дітей в мене: 5, 9 та 11 років".

Переселенка з Харкова Тамара тиждень була під обстрілами. Не витримали нерви, каже жінка. Через Польщу з трьома дітьми добиратимуться до Німеччини: " Сім днів ми сиділи вдома, в коридорі. Потім ми не витримали, сіли в машину і поїхали, не знаючи куди. Хотіли просто виїхати з-під обстрілів, тому що в же нерви витримували. Доїхали до Хмельницького, звідси вивозять до Польщі".

Бажаючих виїхати за кордон багато, розповідає волонтер громадської організації "Шанс на життя" Денис. Потрібні, каже, автобуси: "Люди до нас телефонують. У нас три оператора, які приймають дзвінки. Я скажу вам чесно, вони не справляються. Все розписано на 5 днів наперед по виїзду. Ми постійно додаємо нові автомобілі. Зараз ми шукаємо автобуси. Людина записується, вказує, скільки їде людей від неї. Ми її резервуємо на якусь певну дату і призначаємо зустріч на волонтерському центрі".

Мікроавтобуси завантажені на 100%, говорить Денис: "Дехто не приходить, на жаль, таке є. Люди не попереджають, що не їдуть, може, самі вже поїхали. І ми кличемо людей, які не записані у список, вони приїжджають кожного ранку в надії, що будуть вільні місця і вони зможуть теж поїхати".

Водій мікроавтобусу Олег скаржиться на завантаженість дороги: "Колони транспорту йдуть. Дуже важка дорога. Куди направляємося, ми поки не знаємо. Наше діло крутити кермо. Куди кажуть, туди ми їдемо".

Кількість бажаючих виїхати за кордон з початку війни збільшилася до 300 людей в день, говорить волонтер громадської організації "Шанс на життя" Максим: "Це люди з різних регіонів України: і центральна, і східна, і північна, з гарячих точок. Ми їх забираємо в колони і вивозимо безпосередньо на кордон. Збираємо людей у Хмельницькому. Зараз кількість людей, яких ми возимо - це 200-300 людей. Окрім того, ми допомагаємо їм перейти кордон, з того боку кордону організовуємо роботу нашою координаційною групою по Польщі, а також до Чехії. Допомагаємо безкоштовним житлом, безкоштовним харчуванням. Хворим та дітям ми організовуємо харчування в різних країнах Європи, таких як Австрія, Ізраїль, Італія".

За словами волонтера Максима, на зворотному шляху до України вони везуть гуманітарну допомогу.

На початок