Члени-мовники ЄМС об’єдналися на підтримку українським суспільним ЗМІ

Члени-мовники ЄМС об’єдналися на підтримку українським суспільним ЗМІ

Члени-мовники ЄМС об’єдналися на підтримку українським суспільним ЗМІ Микола Іващенко

Члени Європейської мовної спілки (ЄМС), які представляють мовники всіх країн Європи, у своїй спільній заяві висловили підтримку Україні та українським суспільним ЗМІ у протистоянні російському агресору, його дезінформації та пропаганді.

"Оскільки війна в Україні загострюється, суспільні мовники по всій Європі активізували демонстрацію солідарності з українським членом ЄМС — НСТУ.

Незважаючи на численні виклики та ризики, український суспільний мовник НСТУ продовжує мовлення з моменту початку російського вторгнення минулого тижня, надаючи громадянам вкрай важливі новини та інформацію, а також ділиться повідомленнями та репортажами очевидців із членами ЄМС.

Члени ЄМС також надають достовірні новини аудиторії, яка включає слухачів і глядачів в Україні та понад мільйон біженців, які покинули країну. В межах операцій із забезпечення стійкості мовники використовують додаткові короткохвильові частоти для передачі новин в Україну та частину Росії і дедалі більше Членів інтегрують радіо- та телесигнали НСТУ у свої онлайн-сервіси, щоб охопити переміщених громадян та українців, які проживають за кордоном.

Окрім цілодобових випусків новин, суспільні мовники збираються разом, щоб показати підтримку та солідарність із народом України. Сьогодні вранці понад 150 радіостанцій приєдналися до радіостанції radioeins, німецького радіо RBB для одночасної трансляції культової пісні Джона Леннона “Give Peace a Chance”, а наступного тижня радіостанції будуть запрошені приєднатися до Радіо Румунії для трансляції 9-ї Симфонії Бетховена на знак солідарності з українським народом та НСТУ.

Члени ЄМС з усього континенту, зокрема з Бельгії, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Грузії, Угорщини, Італії, Латвії, Литви, Польщі, Нідерландів, Словенії, Іспанії та Швейцарії, організовують концерти зі збору коштів у співпраці з Червоним Хрестом та іншими недержавними організаціями; з подальшими ініціативами, які включають демонстрації в прямому ефірі, спеціальні трансляції української музики та регулярні трансляції українського гімну.

Крім того, ЄМС також координує технічну підтримку для НСТУ та працює за сприяння Членів для забезпечення можливості суспільних ЗМІ продовжувати трансляції й охоплювати громадян України.

Президент ЄМС та генеральна директорка France Télévisions Дельфін Ернот Кунсі сказала:

"Ця війна в Україні показує, наскільки комунікація також є зброєю. Ми всі солідарні з нашими українськими колегами з українського суспільного мовника, і ми робимо все можливе, щоб їхні голоси були почуті, а також для боротьби з дезінформацією в ім’я свободи преси для всіх європейців».

Голова правління НСТУ Микола Чернотицький зазначив: "Доступ до незалежних новин та інформації ніколи не був таким важливим, як під час війни. Ми хотіли б віддати належне нашим колегам-мовникам по всьому континенту, які підтримали нас у ці важкі дні, допомагаючи нам продовжувати мовлення для наших громадян як вдома, так і за кордоном".

Вперше опубліковано на сайті Європейської мовної спілки.

Нагадаємо, Суспільне мовлення продовжує безперервний 18-годинний інформаційний марафон та оперативно інформує про війну Росії проти України на:

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад