"Тварини теж все відчувають": як працює пункт перетримки у Полтаві

"Тварини теж все відчувають": як працює пункт перетримки у Полтаві

"Тварини теж все відчувають": як працює пункт перетримки у Полтаві
Суспільне Полтава

У Полтаві волонтери вигулюють бездомних тварин із пункту перетримки. Дехто приносить із собою корм та продукти. Їжі для підгодівлі котів і собак вистачить щонайменше на місяць, розповів Суспільному начальник міського КАТП-1628 Артем Іванюк. Фахівці пункту перетримки працюють позмінно, а волонтерам для прогулянок дають по одній тварині.

Полтавська волонтерка Катерина щодня приходить на пункт перетримки, аби погуляти із безпритульними тваринами. До повномасштабної війни, каже, це робила через день. Нині вперше взяла на прогулянку двомісячних цуценят.

«Тварини теж все відчувають»: як працює пункт перетримки у Полтаві
Пункт перетримки собак у Полтаві. Суспільне Полтава

"Це були підкинуті песики в коробці. Вони були дуже дикі. Трошки боїться (пес – ред.), але намагаємося любити і давати їм (тваринам – ред.) відчувати піклування. І він трошки адаптується. Якщо цуцик більш-менш контактний, він спокійно може ставитися до людини, його легше і прилаштували (в сім’ю – ред.). Тому ми і просимо наших молодих людей приходити і гуляти, брати на руки", - говорить волонтерка Катерина.

5 березня на пункт перетримки прийшло до десятка волонтерів. Вигулюють собак по черзі.

«Тварини теж все відчувають»: як працює пункт перетримки у Полтаві
Так вигулюють собак з пункту перетримки. Суспільне Полтава

"Я вирішив прийти, погуляти другий раз вже. Останній раз був дуже давно. З’явився вільний час просто. Тут якась така атмосфера дуже гарна. Треба допомагати. Вони (тварини – ред.) також чекають любові, підтримки. Вони ж такі самі, як і ми", - каже волонтер Артем.

"Гуляємо у бік ставків з песиками. Ми ділимося по групках. Бажано, звичайно, приходити вранці, але не завжди з роботою виходило. У воєнний час як такої роботи немає, тому є можливість приходити щодня. Тварини теж все відчувають", - каже волонтерка Катерина.

Нині у пункті перетримки понад 150 тварин. Це 125 собак та більше 25 котів, каже начальник КАТП-1628 Артем Іванюк.

«Тварини теж все відчувають»: як працює пункт перетримки у Полтаві
Їжа в холодильниках для собак з пункту перетримки. Суспільне Полтава

"Якщо раніше людина могла прийти, отримати мінімальний інструктаж, взяти 5–6 собачок, вигулювати за раз, то наразі просимо, щоб одна людина брала одну собаку. Нам доносять сухі корми для тварин", - каже начальник полтавського КАТП-1628 Артем Іванюк.

За словами Артема Іванюка, їжі для тварин вистачить щонайменше на місяць. Харчі закупили завчасно і зберігають у морозильних камерах та бочках. Інших тварин на перетримку поки не беруть, каже Олена Рагозіна.

«Тварини теж все відчувають»: як працює пункт перетримки у Полтаві
Собаки все відчувають, говорять майстри з утримання бездоглядних собак. Суспільне Полтава

"Дзвінків щодня надходить дуже багато. Люди тікають, від’їжджають, а тварин залишають. Дехто викидає на вулицю. Я усім пояснюю, що всі бомбосховища, всюди закордоном приймають із тваринами, і не потрібно цього робити. Потрібно тварин забирати із собою спокійно", - говорить майстриня з утримання бездоглядних тварин полтавського КАТП-1628 Олена Рагозіна.

"Забезпечити їх (тварин – ред.) вивіз одразу якоюсь технікою фізично і фактично ми не в змозі. Тому ми ухвалили рішення, що в разі гострої фази конфлікту ми будемо змушені цих тварин відпустити. Далі будемо їх знову ж таки відловлювати. Кожен охочий, хто хоче допомогти тваринам у цей складний час, може звернутися до КАТП -1628", - каже начальник полтавського КАТП-1628 Артем Іванюк.

За словами Артема Іванюка, фахівці пункту перетримки нині працюють позмінно.

На початок