Речник Запорізької ОВА про ситуацію після обстрілу росіянами АЕС та інші "гарячі точки" в області

Речник Запорізької ОВА про ситуацію після обстрілу росіянами АЕС та інші "гарячі точки" в області

Речник Запорізької ОВА про ситуацію після обстрілу росіянами АЕС та інші "гарячі точки" в області
Фото: Запорізька обласна військова адміністрація

Речник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Ареф'єв в інтерв'ю Суспільному розповів про, те як обстріл російськими військовими АЕС в Енергодарі впливає на ситуацію в Запорізькій області.

Де саме на території Запорізької області є російські війська?

— Частина оперативних резервів БТР російських окупаційних військ продовжують наступ в напрямку Запоріжжя, а саме населених пунктів Андріївка, Комиш-Зоря, Пологи. При цьому окупанти активно застосовують реактивні системи залпового вогню, важку систему озброєння та танки.

На цей час на запорізькому напрямку "гаряче", але особовий склад підпорядкованих частин ОК "Південь" веде оборонну операцію, та наносить вогневе ураження противнику всіма наявними засобами, у тому числі застосовуючи штормову та армійську авіацію. Противник має втрати, демотивовані окупанти здаються в полон, кидають техніку, але продовжують розвивати наступ в напрямку в населених пунктів Магедове, Чубарівка, Гуляйполе з метою завдати удару по підрозділах, які тримають оборону. Тому ситуація напружена, складана, але ми всі боремось.

Вночі соцмережі були наповнені повідомленнями про те, що росіянам надто легко вдалося зайти на територію Енергодара та захопити АЕС, мовляв, там не було жодних підрозділів Збройних сил України. Чи правда це?

— Це неправда. Я хочу звернутися до всіх громадян Запорізької області та не тільки: ми повинні аналізувати та не робити таких висновків тому що ця інформація не відповідає дійсності. Збройні сили знаходяться на тих напрямках, на яких і повинні знаходитися. Ми продовжуємо боротьбу.

Ближче ніж Запоріжжя, до Енергодару розташована Василівка. Що там відбувалося вночі та яка ситуація зараз?

— Там також окупанти завдавали удар: пошкоджена школа, пошкоджена цивільна інфраструктура, магазини, домівки, тому немає світла, перебої з водою. Але я думаю, що це тимчасові труднощі.

Яка, після Енергодару, "найгарячіша" точка в Запорізькій області?

— Друга "найгарячіша" точка в районі Пологів там також йдуть бойові дії.

Яка ситуація у Мелітополі та Токмаку?

— Що стосується Мелітополя, то там люди виходять на мирні мітинги. Вони не погоджуються з російськими окупантами, які туди зайшли. Росіяни розповсюджують там свої листівки. Наші громадяни здійснюють такими мирними методами, інструментами супротив.

Яка відстань наближення військ РФ до Запоріжжя може загрожувати місту градами?

— Ми не повинні зараз думати з якої відстані вони будуть відкривати по нас вогонь. Тому що окрім градів є більша техніка, яка стріляє набагато далі ніж гради. Ми повинні готувати місто до оборони. Всі міста, всі обласні центри, всі громади повинні зрозуміти, що ворог не просто завдає ударів він завдає ударів по цивільній інфраструктурі, по людях. Тому ми повинні готуватися та бути готовими до різних ситуацій.

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну: ситуація в Запорізькій області. Восьмий день. Текстовий онлайн

На початок