У Чернівецькій області радіаційний фон у нормі. Він не перевищує 11 мкг/годину.
Про це повідомили на сторінці міської ради у Facebook.
Також змін радіаційного фону не зафіксовано на атомній електростанції у Запоріжжі. Про це повідомляє керівництво АЕС.
Водночас обласний центр контролю та профілактики хвороб оприлюднив інформацію про те, як вберегти організм у випадки підвищення радіаційного фону та правила профілактики.
Що відомо про йод
За словами лікарки-ендокринологині Світлани Шевчук, йод – допомагає організму створювати гормони щитоподібної залози. У залежності від віку, добова потреба в йоді коливається від 90 до 250 мкг.
"Люди щодня споживають лише 40-80 мкг йоду. До того ж створити надлишок йоду в організму досить складно, оскільки він виводиться із сечею та через кишківник", ― говорить лікарка.
Що їсти
Компенсувати потребу в йоді можна йодованою сіллю, морепродуктами, білою рибою, морською капустою, буряком, томатами, баклажанами, спаржею, зеленою цибулею, картоплею, динею, лимоном, хурмою, волоським горіхом, яловичиною.
Розчин йоду, що продається в аптеках, є непридатним для внутрішнього споживання. Адже добова потреба йоду прораховується у мікрограмах, а у розчині йоду він у міліграмах. Споживання препарату може призвести до блокування роботи щитовидної залози та розвитку тиреотоксикозуТиреотоксикоз – клінічний синдром, що виникає в організмі внаслідок надлишку гормонів щитоподібної залози: тироксину та трийодтиронину., говорить лікарка.
Щоденна доза
Рекомендовані щоденні дози препаратів, що містять йодид калію:
- 0-5 років ― 50 мкг на добу,
- 5-12 років ― 100 мкг на добу,
- 12 років і старше ― 200 мкг на добу.
Що відомо
- 4 березня російські військові здійснили обстріл майданчика Запорізької АЕС, внаслідок чого на території виникла пожежа. Підрозділам ДСНС України вдалося ліквідувати пожежу. Наразі працює один енергоблок.