"Про злочин має знати весь світ". Історія вінничанки, яка закордоном розповідає про війну в Україні

"Про злочин має знати весь світ". Історія вінничанки, яка закордоном розповідає про війну в Україні

Про злочин, скоєний проти українського народу, має знати увесь світ. Так вважає вінничанка Анна Візнюк. За тиждень до війни вона поїхала закордон на заробітки. Нині там розповідає європейцям про війну в Україні і хто насправді прийшов зі зброєю на наші землі, аби їх відібрати.

"Про злочин має знати весь світ". Історія вінничанки, що знаходиться за кордоном
Фото: Анна Візнюк

Представники української діаспори у Польщі відвідують дитсадки і школи, щоб навіть діти знали про війну у сусідній державі – розповідає Анна Візнюк.

"Спілкуємося дуже багато і намагаємося донести до наших друзів-європейців, що насправді відбувається – геноцид українського народу. Проводимо збори по садках, школах, діти моєї подруги в школах показують відео і розповідають, що насправді відбувається. Українська діаспора збирає кошти, хто скільки може, відправляємо їх нашим волонтерам", – каже Візнюк.

Про війну на Батьківщині вінничанка дізналася з новин по іноземному телебаченню. Працевлаштувавшись у Польщі, на вихідні вирішила провідати друзів у Німеччині.

Вони – теж українці, але вже 12 років живуть закордоном. Коли 24 лютого Росія почала повномасштабний наступ, обстрілюючи аеродроми, військові частини і житлові будинки по всій Україні, жінка була в гостях у друзів. Двоє її малолітніх дітей залишися з бабусею у Вінниці.

"Уявіть відчай мами, коли ти тут в безпеці, а діти і вся родина – під обстрілами. Мені пощастило, мої друзі допомогли переправити до мене в Польщу дітей і маму. Зараз ми всі разом. З нами все добре, але тут уже ніхто не спить" , – розповідає Візнюк.

"Про злочин має знати весь світ". Історія вінничанки, що знаходиться за кордоном
Фото: Анна Візнюк

У столиці Німеччини – Берліні – Анна Візнюк разом із друзями пішли мітингувати проти війни в Україні. З плакатами у руках, у вишиванках, віночках і з синьо-жовтим прапором вигукували: "Ні – війні в Україні!", "Слава Збройним Силам України!", "русский корабль иди на ***!", "путін – ху*ло!".

"На мітингу зібралося десь 100 000 людей. Були прапори різних країн – Німеччини, Грузії, Білорусі, Ізраїлю, Молдови, Литви, Латвії. Всі знають, що відбувається!", – додає Візнюк.

Такі ж мітинги в підтримку України і за збереження її територіальної цілісності нині проходять по всьому світу – зокрема Італії, Польщі, Німеччині, Великій Британії, США, Фінляндії, Естонії, Азейбарджані, Росії і навіть в Антарктиді.

Читайте також

Вінницькі волонтери плетуть маскувальні сітки для військових: як долучитися

"Ми — митна зона. Усі вантажі Росії заарештовані", — міський голова Могилів-Подільського

У Вінниці виготовляють жилети під бронепластини для тероборони та ЗСУ

"путин иди нах*й". У Вінниці встановлюють нові білборди

"Із Польщі привезли дві тонни ліків" — у Вінниці збирають медикаменти захисникам

На початок