Вторгнення Росії в Україну: ситуація в Запорізькій області. Дев'ятий день. Текстовий онлайн

Вторгнення Росії в Україну: ситуація в Запорізькій області. Дев'ятий день. Текстовий онлайн

Вторгнення Росії в Україну: ситуація в Запорізькій області. Дев'ятий день. Текстовий онлайн

Вранці 24 лютого Збройні сили Росії розпочали почали повномасштабний наступ на Україну, обстрілюючи військову та цивільну інфраструктуру, а також житлові будинки. Гаряча фаза війни триває дев'яту добу. Суспільне Запоріжжя слідкує за розвитком подій в регіоні.

4 березня - 18:19

"У зв'язку з пошкодженням ділянки магістрального трубопроводу, постачання теплової енергії на місто наразі неможливе. Фахівці ЗАЕС проводять аварійно-відновлювальні роботи. Орієнтована дата відновлення теплопостачання - 5 березня",повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

Станом на 17:00

Радіаційний фон на території Запорізької області є таким, що не перевищує допустимих норм: радіаційний гамма фон в Енергодарі складає 9.8 - 10.8 мкР/год, у Запоріжжі - 8-10 мкР/год, — повідомили в ДУ "Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб".

4 березня — 15:00

У Мелітополі Запорізької області відбувся мітинг під гаслами "Мелітополь – це Україна!", "Мелітополь - вставай!" З українськими прапорами люди зібралися на площі Перемоги, а потім колоною рушили проспектом Богдана Хмельницького.

4 березня 13:40

За інформацією в Телеграм-каналі в.о. міського голови Анатолія Куртєва, наданою директором «Дніпровської ГЕС» Віталієм Кучером, персонал станції знає, як діяти у позаштатних ситуаціях:

"Він натренований, має відповідний досвід, знаходиться на своїх робочих місцях та виконує усі необхідні функції".

Читайте також: Запорізьку АЕС захопили російські війська. Працює один енергоблок із шести

4 березня 11:50

Радіаційний фон на території Запорізької області залишається без змін та не несе загрозу життю та здоров’ю населення. Про це повідомили у Запорізькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

"Так за результатами моніторингу радіаційний гамма фон у м. Енергодар становить 10.2 мкР/год  - 10.6 мкР/год (станом на 9:00), 10.2 мкР/год 11.4 мкР/год (станом на 11:00) та є таким, який не перевищує властивий для цієї території природний фон", — додають на сайті установи.

4 березня 10:13

Запорізька АЕС перебуває під контролем російських військ.

Працює один енергоблок із шести, на чотирьох проводиться розхолодження ядерних установок, а ще на одному — планово-попереджувальний ремонт.

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов зазначив, що план евакуації на випадок аварії на Запорізькій атомній електростанції готовий, але поки що нікого не евакуюють.

4 березня 6:50

Підрозділам Державної служби з надзвичайних ситуацій вдалося ліквідувати пожежу в учбово-тренувальному корпусі Запорізької атомної електростанції, що виникла через обстріли з боку російських військових підрозділів.

Рятувальники запевнили, що жертв та постраждалих унаслідок пожежі немає.

4 березня 07:01

Радник МВС Вадим Денисенко в ефірі телеканалу "Рада" заявив, що на Запорізькій АЕС зберігається відпрацьоване ядерне паливо.

"Небезпечно. Це радіація, не дай Боже загоряння. Це страшно уявити. Це ядерна бомба", — сказав Денисенко.

4 березня 06:29

Пожежу в учбово-тренувальному корпусі Запорізької АЕС у м. Енергодар вдалося ліквідувати, інформує ДСНС. Жертв та постраждалих немає.

4 березня 05:55

Пожежу в учбово-тренувальному корпусі вдалося локалізувати на площі 2 тис. м. кв., повідомляють рятувальники. Попередньо жертв та постраждалих немає.

4 березня 05:52

Після проведення розвідки в п’ятиповерховому учбово-тренувальному корпусі Запорізькій АЕС пожежники встановили, що відбувається горіння приміщень на третьому, четвертому та п’ятому поверхах, інформує ДСНС. За попередніми даними, жертв та постраждалих немає. До гасіння пожежі залучили 44 особи та 11 одиниць техніки.

4 березня 05:16

За даними ДСНС, пожежники виїхали на гасіння пожежі в учбово-тренувальному корпусі, яка сталася поза межами Запорізької АЕС.

4 березня 05:16

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) відкриває Центр інцидентів та надзвичайних ситуацій у зв’язку з пожежею на Запорізькій АЕС, який працюватиме цілодобово.

4 березня 05:16

Україна повідомила МАГАТЕ про пожежу на майданчику Запорізької АЕС. Зазначається, що пожежа на майданчику атомної електростанції не вплинула на "основне" обладнання, а персонал станції вживає пом’якшувальних заходів.

4 березня 04:34

Міський голова Енергодару Дмитро Орлов в ефірі телеканалу "Рада" повідомив, внаслідок обстрілів ЗАЕС є тяжкі поранені, але вивезти їх до лікарні немає можливості. За його словами, наразі постріли припинились, але ситуація критична. Він вважає, що російські війська цілились в АЕС не випадково.

"Гасили прямо в енергоблоки, адмінбудівлі, допоміжні будівлі. Щодо їхніх вимог у мене немає інформації", — сказав Орлов.

4 березня 04:28

Директор ЗАЕС Олександр Старух повідомив, що ситуація на Запорізькій АЕС продовжує залишатися вкрай складною.

"Керівництво станції та колектив докладають максимум зусиль, щоб мирний атом продовжував бути мирним", — написав він у Facebook.

4 березня 04:10

Виконувач обов’язків генерального директора ЗАЕС Ігор Мурашов заявив: "ядерна безпека на ЗАЕС порушена. Ми робимо все можливе, але пожежа триває, пожежників не допустили. Є величезні ризики. На станції бойові дії. Реактори у небезпеці".

4 березня 04:07

Президент Володимир Зеленський у терміновому відеозверненні закликав Європу відреагувати на обстріли Запорізькій АЕС з боку російських військ. Він попередив, що вибух на АЕС може призвести до значно трагічніших наслідків, ніж Чорнобиль.

4 березня 04:00

За даними ДСНС, внаслідок обстрілів за територією ЗАЕС продовжує горіти одна з будівель учбово-тренувального комплексу. Вогнем охоплені 3, 4, 5 поверхи п'яти поверхової будівлі. Протипожежний стан АЕС в нормі.

Росіяни не дають можливості для підрозділів ДСНС приступити до ліквідації наслідків пожежі. Наразі на Запорізькій АЕС працює один енергоблок із шести.

4 березня 03:55

Директор ЗАЕС Олександ Старух запевнив, що наразі ядерна безпека об’єкта забезпечена.

4 березня 03:45

Голова Запорізької військової адміністрації Олександр Старух, посилаючись на від керівника ЗАЕС, повідомив, що горить приміщення:

- навчального корпусу;

- лабораторно-побутового корпусу.

За його інформацією, адмінкорпус пошкоджено, але не загорівся.

4 березня 03:35

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив у Twitter, що обстріли Запорізької АЕС можуть спричинити вибух, який буде у 10 разів більший за Чорнобиль. Він закликав росіян негайно зупинитись та допустити пожежників до ЗАЕС та створити зону безпеки.

4 березня 03:35

На Запорізькій АЕС від єдиної енергосистеми відключили третій енергоблок (працює тільки 4 блок). Протипожежний стан на станції в нормі. Про це сповістили у ДСНС України.

4 березня 03:20

Голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух повідомив, що станом на 2:50 пожежники змогли потрапити на АЕС.

4 березня 01:55

У результаті обстрілів військами РФ на Запорізькій АЕС спалахнула пожежа.

4 березня 01:30

Внаслідок обстрілів військовими РФ міста Енергодар, були пошкоджені житлові будинки, а на територію школи вдарив снаряд. Російська колона рушила в сторону АЕС. На підступах до АЕС ідуть бої, українські військові тримають оборону. Є постраждалі.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок