Національний центр прийому мирних громадян діє у Хмельницькому

Національний центр прийому мирних громадян діє у Хмельницькому

Національний центр прийому мирних громадян діє у Хмельницькому
Фото: Суспільне Поділля

Національний центр прийому мирних громадян діє у Хмельницькому, розповідає його координаторка Наталія Томусяк. Розповідати про місце розташування заборонили начальник та черговий установи, де розташовується центр. Суспільному пояснили це тим, що це загрожує безпеці їхніх працівників і вимушених переселенців.

Денис і Анжеліка прибули в Хмельницький з Харкова. Кажуть, що їхали 12 годин безкоштовним евакуаційним транспортом, в якому, каже Анжеліка, було багато людей, дітей. Денис додає: було спекотно, не вистачало повітря.

Анжеліка каже, що збиралися поспіхом, захопили трохи грошей і необхідні речі. Вдома залишилися батьки і брат. Планують їхати в інше місце.

Волонтерка, яка працює в центрі прийому мирного населення, розповідає: кожен, хто прибуває в Хмельницький, може безкоштовно тут поїсти. Людей, каже, щодня прибуває багато: "Люди, які до нас приїхали, переселенці, які чекають, як добратися, вони в нас знаходяться декілька годин з дітьми, ми даємо як гаряче харчування, так і сухі пайки, воду, дітям памперси, даємо все, що необхідне для дитини".

За її словами, продукти й воду везуть і підприємці, і поодинокі містяни: "Є люди, ми до них додому приїжджаємо забирати, це жіночки, які в маленьких квартирках живуть, купляють самі всю цю продукцію, готують, передають нам в відеречках. Це просто немає слів, яка єдність в Хмельницькому в людей, всі намагаються допомогти".

Про створення національного центру прийому мирного населення розповідає його координаторка Наталія Томусяк. За її словами, таке рішення ухвалила Хмельницька обласна військова адміністрація: "Коли наші громадяни приїжджають, першими їх зустрічають наші волонтери, наші люди, ми надаємо максимальну допомогу, яку можемо надати. Ми їх координуємо, ми їх інформуємо, де вони можуть отримувати поселення, харчування, подальше перебування їх на нашій території".

На вимушених переселенців чекатимуть автобуси, які везтимуть їх в штаб, каже Наталія Томусяк: "Там люди можуть отримувати поселення, харчування, відповідно, там також працюють психологи, які можуть надати людям допомогу".

Коли саме прибуває транспорт з вимушеними переселенцями, які їдуть від Лисичанська, Харкова й Запоріжжя на захід, до польського кордону, чіткого графіка немає.

На початок