Миколаївське управління ПФ пояснює, як отримати пенсію під час воєнного стану

Миколаївське управління ПФ пояснює, як отримати пенсію під час воєнного стану

Миколаївське управління ПФ пояснює, як отримати пенсію під час воєнного стану
Фото: Суспільне Миколаїв

Отримати пенсії можна у відділеннях "Укрпошти", переказом у відділеннях "Ощадбанку", через термінали у відділеннях або послугою "З картки до дому".

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця головного управління (ГУ) Пенсійного фонду України в Миколаївській області Олена Сичугова.

Як розповіла Олена Сичугова, для тих одержувачів, які отримують пенсії через відділення поштового зв’язку та залишились на місці, не потрібно ніяких дій.

"Якщо ви не виїжджали і перебуваєте на постійному місці проживання, очікуйте свої пенсію вдома або можете забрати її у відділені згідно зі звичайним графіком. Залежно від розвитку ситуації дати виплат можуть бути перенесені, але виплати обов’язково будуть здійснені. Перевірити роботу відділень можна за інформацією, що є на сайті "Укрпошти", — сказала Олена Сичугова.

За словами Олени Сичугової, ті люди, які змушені були переїхати до інших міст, пенсії зможуть отримати переказом без відкриття рахунку в банку.

"Отримати не за місцем проживання можна в АТ "Ощадбанк" або у відділені АТ "Укрпошта", відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 26.02.2022 № 162 "Про особливості виплати та доставки пенсій грошових допомог на період введення воєнного стану". Для отримання таких виплат через "Укрпошту" необхідно зателефонувати до контакт-центру "Укрпошти" за телефоном 0800-300-545, обравши кнопку "2", розділ - "Пенсії, соціальні виплати та субсидії". Всі дзвінки безкоштовні", — розповіла Олена Сичугова.

За словами Олени Сичугової, звернутися до Пенсійного фонду України можна за номерами телефонів, які розміщені на сайті відомства, тобто до сервісних центрів за місцем нинішнього проживання.

Також можна звернутися особисто до сервісних центрів Пенсійного фонду, а також через вебпортал.

"Станом на третє березня робота порталу призупинена з метою захисту інформації, але найближчим часом буде відновлена", — сказала Олена Сичугова.

Читайте також: "Вся медична частина Миколаївщини працює" — Безносенко"

Як розповіла посадовиця, при зверненні у будь-який спосіб, чи через контакт-центр, чи через вебпортал, чи за номерами телефонів Пенсійного фонду потрібно повідомити про необхідність отримання пенсії за іншою адресою і надати інформацію про своє прізвище, ім’я, по батькові, адресу отримання пенсії до березня 2022 року, серію та номер паспорта, номер контактного телефону, спосіб отримання виплати — через відділення або за домашньою адресою — нову адресу доставляння та вказати індекс відділення "Укрпошти" за місцем тимчасового проживання.

"Якщо ви поки не визначилися з місцем отримання виплати та бажаєте її отримати у будь-якому автоматизованому відділенні "Укрпошти", до якого буде доступ, скажіть про це оператору "Укрпошти", — розповіла Олена Сичугова.

Як розповіла Олена Сичугова, для людей, які не мають можливості зняти готівку з банківських карток у банкоматах або у відділеннях банку, є можливість скористатися сервісами перерахування грошей з картки для отримання готівки у відділеннях "Укрпошти" або з доставкою за адресою проживання за допомогою послуги "З картки до дому", або зняти гроші через термінали у відділеннях "Укрпошти".

За словами Олени Сичугової, ГУ Пенсійного фонду у Миколаївській області робить все, аби забезпечити всі виплати вчасно.

Що відомо

  • У Миколаївській області для здійснення виплат пенсій станом на 3 березня переведені на рахунки дирекції "Укрпошти" — 79,9 млн грн, банкам — 169,5 млн грн, загалом 397,3 млн грн. Повністю профінансовані військові пенсії у сумі 147,9 млн грн.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок