Хмельницький штаб допомоги: як працює і які має потреби

Хмельницький штаб допомоги: як працює і які має потреби

Хмельницький штаб допомоги: як працює і які має потреби
Фото: Суспільне.

Майже 1200 вимушених переселенців звернулися до Штабу допомоги у Хмельницькому, що розташований у кінотеатрі Шевченка. Близько 20% з них поселилися в комунальних закладах громади. Більшість, після перепочинку, рушили далі на захід.

Про це нам розповів Михайло Кривак, заступник Хмельницького міського голови і керівник Штабу.

За словами посадовця, вони уже зустріли та надали допомогу 1135, з них було 399 дітей.

«З дітьми цілодобово працюють психологи. Є кімната медичної допомоги, там цілодобово чергують медичні працівники. У фойє кінотеатру люди – оманда з 12 чоловік, займаються реєстрацією і роботою з дорослими переселенцями. Ми фактично поселили лише частину – близько 20% вимушених переселенців, якізалишилися у нас в місті надовше. Їх розселили у рекреаційному центрі «Берег надії» у Головчинцях, у територіальному центрі, у соціальному готелі. 80% з цього числа, перепочивши, переночувавши, продовжили свій шлях далі», - каже Михайло Кривак.

У штабі приймають тих, хто потребує допомоги і раді тим, хто будь-яку допомогу готовий надати.
У штабі приймають тих, хто потребує допомоги і раді тим, хто будь-яку допомогу готовий надати. Фото: Суспільне.

У кінотеатрі, зі слів заступника міського голови, розташований пункт прийому допомоги від хмельничан, членів громади.

«Люди несуть все. Власне, є таке, що вже не потрібно: не потрібен одяг, його багато. Штаб потребує теплих речей, таких як ковдри, покривала, подушки, шкарпетки. Потребує засобів гігієни, будь-яких (підгузків тощо), посуду будь-якого. Продукти харчування потрібні по можливості тривалого зберігання – ковбаси, сири, консервація. Зараз дуже багато є того, що швидко псується, то ми намагаємося відправляти це до наших тероборонівців, ЗСУ тощо. Також потрібні обігрівачі, пакети для сортування продуктів, медикаменти – там є перелік у групах, розкладачки, каремати, суміш для немовлят. Зараз з’явилася потреба у рибальських сітях, волейбольних, футбольних сітках для того, щоб люди могли плести маскувальні сітки. І далі потрібен жовтий скотч, тому що ним позначають себе наші військові», - розповідає Михайло Кривак.

Читайте також

На початок