У Запоріжжі відбувся дебатний турнір «Історична правда»

У Запоріжжі відбувся дебатний турнір «Історична правда»

У Запоріжжі відбувся дебатний турнір «Історична правда»

Дебатний турнір «Історична правда» відбувся сьогодні у Запоріжжі. Наш регіон – другий у переліку, де відбувається ця дискусія. Попередня була у Кропивницькому, наступна відбудеться у Харкові та Ужгороді.

Першими почали змагатися дві команди студентів Запорізького національного університету. Вони дискутували про необхідність реабілітувати чекістів як жертв політичних репресій та про Нюнберзький трибунал як механізм для засудження злочинів комуністичної влади. Загалом у дебатах беруть участь сім команд по три особи в кожній. До фіналу потраплять тільки ті, хто набрав максимальну кількість балів.

«Ми зібралися командою вчора. Більше так продуктивно працювали. Ми працювали більше трьох годин. Накидали якусь кількість інформації та дізналися що потрібно нам. Ролі розподілили між собою», - капітан І команди факультету соціології та управління Владислав Буренко.
«В мене не було конспектування. Я намагався навчити, де дістати інформацію. І як цю інформацію показувати під час цих дебатів. Я передусім сказав, що ніхто сльозам з суддів вірити не буде. Тому менше пафосу. Менше демагогії. Більше фактів. Більше документів», - тренер дебатного турніру «Історична правда» В’ячеслав Зайцев.

Оцінюють відповіді та доводи, ствердження та заперечення 11 членів журі та тренерів. Це історики, журналісти, філологи та юристи. Кожна команда має свого волонтера, який стежить за часом, відведеним на виступ, підготовку чи відповідь.

«Критерії насправді чітко диференційовані. Кількість балів. Суддя іде за бланком. Є і ораторське мистецтво. І мистецтво обґрунтування. Є і таймінг, тобто все чітко зазначено, щоб не було такого суб’єктивного фактору», - суддя дебатного турніру «Історична правда» Петро Бойко.

Сьогодні перемогла команда «Три часи Броделя» історичного факультету Запорізького національного університету, яка поїде до Києва, де дев’ятого грудня представлятиме Запорізьку область на Всекураїнських дебатах «Історична правда».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСпортСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди