Поховання цивільних у Сумах, смерть яких не пов`язана з війною, не змінилося

Поховання цивільних у Сумах, смерть яких не пов`язана з війною, не змінилося

Організація і проведення цивільних похоронів під час війни відбувається згідно з тим же порядком, що діяв до війни, повідомили в Сумській міській раді.

Випадки смерті вдома має констатувати сімейний лікар. На підставі огляду і наявності паспорту померлого він виписує акт констатації у двох примірниках: один — для поліції, інший — для поліклініки. На підставі цього він виписує медичне свідоцтво про смерть. За словами начальниці управління охорони здоров`я Сумської міської ради Олени Чумаченко, у разі смерті хворого вдома необхідно зателефонувати лікарю, з яким укладено декларацію, або безпосередньо до амбулаторії.

Виявивши тіло померлого на вулиці, необхідно телефонувати 102. Про подальші дії розповість працівник поліції.

Що стосується оформлення свідоцтва про смерть, за словами начальниці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Ірини Свистун, в області відділи державної реєстрації актів цивільного стану працюють у штатному режимі. Виключенням можуть стати міста, де такої можливості немає через бойові дії.

Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану України за зверненням заявника. Реєстрація смерті оформлюється незалежно від місця смерті чи проживання померлого. Перелік необхідних документів не змінився. Це:

  1. лікарське свідоцтво про смерть (форма № 106/о),
  2. паспорт померлого та військово-облікові документи,
  3. паспорт заявника

"Бригади екстреної медичної допомоги не виїздять для констатації смерті, не видають ніяких довідок і заключень, не проводять експертиз та не здійснюють транспортування трупів у патологоанатомічні відділення і бюро судово-медичної експертизи", — говорить заступниця директора з оперативної роботи КНП Сумської обласної ради "Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф'" Галина Білоус.

За її словами, у випадку встановлення летального наслідку до приїзду бригади екстреної медичної допомоги, в тому числі на вулиці, громадських місцях, труп залишається на місці, передається представникам правоохоронних органів.

"У випадку смерті у присутності бригади в салоні спеціалізованого санітарного автомобіля, тіло померлого доставляється в морг судово-медичної експертизи за направленням правоохоронних органів. Якщо останнє неможливе з об' єктивних причин, бригада оформляє направлення — супровідний листок, самостійно", — зазначила вона.

Автори — Оксана Усенко, Анна Книш

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок