Патріотом України можна бути в будь-якому куточку землі: ветеран з Тернопільщини Валерій Чоботар

Патріотом України можна бути в будь-якому куточку землі: ветеран з Тернопільщини Валерій Чоботар

Патріотом України можна бути в будь-якому куточку землі: ветеран з Тернопільщини Валерій Чоботар
Суспільне Тернопіль

Багато українців, які проживають за кордоном з 2013 — 2014 років активно включилися у боротьбу за захист незалежності України. Про це Суспільному в програмі "Сьогодні. Головне" розповів військовий доброволець, ветеран російсько-української війни Валерій Чоботар.

"Вони допомагають коштами, проводять акції на підтримку нашої держави. Я вважаю те, що нам вдалося у 2014 році зупинити Росію і обмежити її захоплення наших територій, – це також завдяки допомоги українців, які проживають за кордоном. Я впевнений, що патріотом України можна бути в будь-якому куточку землі, бо є різні життєві обставини і важливо, щоб людина була максимально ефективною там, де вона може це робити. Я знаю людей, які мешкають за кордоном, але вони повністю живуть проблемами України, їхня допомога суттєво відчутна".

За словами Валерія Чоботаря, страх – це те, що найбільше впливає на якість життя людей.

"Багато людей їде з України саме через страх. В інформаційному полі зараз дуже багато того, що націлене на залякування людей, щоб вимкнути нашу соціальну взаємодію, щоб ми перестали спілкуватися. Це і буде першою поразкою, бо ми сильні тільки тоді, коли будемо комунікувати і ми будемо розуміти, що робити і що відбувається".

Ветеран каже, що в такий час важливо спілкуватися з дітьми.

"Те, що діти бачить і чують, вони в себе вбирають. Якщо прапор є цінністю для батьків, вони бачать з раннього дитинства, з якою пошаною ставляться батьки, то і вони будуть копіювати поведінку батьків. Якщо дорослі будуть відгукуватися про країну, в якій живуть з повагою, то для дітей це буде природно і вони будуть поважати Батьківщину. Наступний етап це школа, середовище, в якому діти далі будуть виховуватися. Вплив батьків залишається, але він частково зменшується, тому що наша система освіти так працює. Далі починається підлітковий вік, діти починають групуватися і утворювати свої середовища і дуже часто це можуть бути гуртки, клуби, спортивні секції. Від того, хто там викладає, як ставляться до держави дорослі, а це викладачі, наставники, буде залежати, що далі буде формуватися у дитини.

За словами Валерія Чоботаря, цей період розвитку дуже важливий.

"Якщо дитину раніше не виховували у патріотичному дусі, то в підлітковому віці ця вся програма може переписатися, тобто контакт зі світом буде залежати від середовища, але середовище формують дорослі вчителі та викладачі. І немає однієї відповідальності. Це комплексна взаємодія. Я раніше вважав, що людина в дорослому віці не може бути перевихована, але дивлячись на себе збоку я можу сказати, що моє життя кардинально змінилося. Події, які відбуваються у нашому житті, дуже сильно можуть вплинути, відбувається усвідомлення і людина змінюється".

Читати також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди