Дистанційне навчання у вишах: як читають лекції в НУВГП

Дистанційне навчання у вишах: як читають лекції в НУВГП

Дистанційне навчання у вишах: як читають лекції в НУВГП

На дистанційну форму навчання перейшли близько 6 тисяч студентів Національного університету водного господарства і природокористування. Лекції онлайн їм проводять майже шість сотень викладачів. Такий режим через карантинні заходи по усій країні у них від від 11 березня. Як зараз відбувається навчання у "воднику", бачили наші кореспонденти.

Викладач предмету "Комп'ютерні мережі" Віталій Назарук має по одній-дві пари на день. Проводить їх дистанційно.

Мають і електронний журнал для оцінювання, і електронний розклад. Змін до навчального процесу поки не вносять, каже викладач. Втім, не всі практичні завдання вдасться адаптувати до віртуальних кабінетів, тож змінюватимуть форми проведення лабораторних занять.

В університеті створена своя службова корпоративна пошта, яку мають всі без виключення працівники, викладачі і студенти. Тільки студента зараховують на перший курс, у нього є вже готовий акаунт електронної пошти і ця електронна пошта є власне ключем для доступу до інших ресурсів – і до електронного журналу, і до навчальної платформи "Moodle".

Сьогодні Віталій Назарук проводить лекцію для студентів третього курсу. У групі семеро людей.

Студент Тарас Коніщук:

– Ну що я можу сказати, прикольна штука, звичайно, але було б краще, якби не було карантину і ми ходили б на пари в університет.

– Тарас би не ходив. (гукають із чату)

– Цікавіше все-таки, коли ми ходимо в університет, коли ми одне одного бачимо... Ловимо на ходу, так би мовити.

Викладач Віталій Назарук:

– Звісно, коли ти в аудиторії, ти бачиш, наскільки реагує той чи інший студент і ти розумієш, чи ця інформація донесена, чи вона зрозуміла, чи незрозуміла. То в інтерактивному спілкуванні цього безпосередньо побачити не можна, але дозволяє ставити питання, як в чаті, так і безпосередньо через мікрофон.

Для дистанційної форми освіти застосовують корпоративні сервіси Google for education, Google Meet та Moodle. Ці формати навчання впроваджували в НУВГП упродовж декількох років, тому карантин не завдав особливих труднощів, стверджує проректор Олег Лагоднюк. Додає:

Достатньо смартфона звичайного для того, щоб послуговуватися цими сервісами. Тут єдине питання – доступ до інтернету. Якщо говорити про студентів, які залишилися навчатися і живуть в гуртожитках – то тут проблем жодних немає. А ті студенти, які живуть в місцях, де інтернет не дуже добрий, то тут, на жаль, ситуація така, що вони не зможуть достатньо або повною мірою користуватися цими засобами. Я думаю, що ми будемо в індивідуальному порядку вирішувати питання.

Усього в Національному університеті водного господарства та природокористування на стаціонарній формі навчається 6 тисяч студентів, також тут працює 600 викладачів.

Авторка: Анастасія Бачук

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди