Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія, "Перший канал" та "Останкіно" заявили, що "останньою краплею", яка підштовхнула їх до виходу з Європейського мовного союзу, стало виключення Росії з конкурсу "Євробачення" цього року, повідомляє РБК.
"Останньою краплею стало рішення Виконавчої Ради Європейської мовної спілки про усунення Росії від цьогорічного "Євробачення". ЄМС не вперше демонструє політичну упередженість під час підготовки та проведення цього конкурсу.
Так, після перемоги у 2008 році на конкурсі російського виконавця Діми Білана оргкомітет додав до відкритого народного голосування національні експертні журі, склад яких формувався не зовсім прозоро", — йдеться у заяві прес-служби ВДТРК.
Нагадаємо, Росію відсторонили від участі в Євробаченні за зверненням Суспільного мовника України до ЄМС. Про це повідомили організатори конкурсу.
Як зазначається у зверненні, Європейській мовній спілці (EBU) знадобилося 36 годин, щоб зрозуміти, що участь Росії-агресора на "Євробаченні" цього року є неприйнятною.
"Конкурс пісні "Євробачення" повинен "об'єднувати народи та святкувати різноманітність через музику", але за останній тиждень Росія ясно показала, що вона не зацікавлена ні в об'єднанні народів, ні у святкуванні різноманітності", – повідомляють організатори.
- Європейська мовна спілка (European Broadcasting Union) — найбільша у світі професійна асоціація телерадіомовників, яка налічує 116 організацій у 56 країнах. ЄМС є організатором міжнародних телевізійних конкурсів, зокрема «Євробачення», а також виступає розпорядником ліцензій на трансляцію чемпіонатів світу з футболу, турнірів УЄФА (Ліга чемпіонів, Ліга Європи, Суперкубок УЄФА, Чемпіонат Європи з футболу), зимових та літніх Олімпійських ігор, ралі «Дакар» й інших світових подій.
Станом на ранок 25 лютого РФ продовжила масовані обстріли вздовж лінії зіткнення на Донбасі, крім того, російська армія близько 4 ранку обстріляла аеропорт у Рівному, і намагалася поцілити Київ. Бої також йшли у Сумах, Мелітополі, Гостомелі й на Харківщині. Сили ППО ЗСУ збили бойовий безпілотник, частини якого пошкодили дев'ятиповерхівку в столичній Дарниці, мешканців довелося евакуювати через загрозу обвалення будинку.
Водночас у Пентагоні заявили, що російські війська випустили понад 160 ракет по території України, а держсекретар США Ентоні Блінкен переконаний, що Москва намагатиметься "повалити" український уряд.
Суспільне слідкує за оновленнями та веде текстовий онлайн.
Про події, які передували вторгненню, можна прочитати тут
Що відомо
- Вранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
- 21 лютого президент РФ Володимир Путін визнав правосуб'єктність самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" і підписав відповідний указ. Путін заявив, що "Л/ДНР" визнають у межах Донецької та Луганської областей, і підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей.
- Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.
- Речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Москва готова вести перемовини з керівництвом України про нейтральний статус України і відмову від розміщення на українській території озброєння.
- Міністр охорони здоров'я Польщі Адам Недзельський повідомив, що в країні підготувати 120 шпиталів для прийняття українських поранених.
Читайте також
Обстріли й спроба прориву на Київ. Вторгнення РФ, день третій. Онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу