Дезинфекція в закарпатських церквах

Дезинфекція в закарпатських церквах

Дезинфекція в закарпатських церквах Оригінальне

Онлайн трансляції літургій проводитимуть в Ужгороді в період карантину. Під час служби у храмі може бути тільки 10 людей. Інші матимуть зможуть слухати літургію на вулиці, тримаючи дистанцію два метри один від одного.

Єпископ Ужгородський і Закарпатський Православної Церкви України Варсонофій видав розпорядження, за яким священники ПЦУ мають провести роз’яснювальні бесіди з вірянами, розповсюдити листівки з інформацією та рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я щодо профілактики захворюваності на коронавірус.

ВАРСОНОФІЙ, єпископ Ужгородський і Закарпатський ПЦУ

«Під час Великого посту проводиться таїнство єлеосвячення – соборування, ми рекомендували в наших храмах перенести це загальне таїнство десь до початку квітня, але в індивідуальному порядку, якщо хтось із мирян запросить до себе священнослужителя, ми таке таїнство проводимо. Рекомендуємо священнослужителям утриматися від надання благословення через цілування руки. Стосовно проведення богослужіння онлайн. Так, вони проводяться у наших великих кафедральних соборах. На Закарпатті ми проводимо богослужіння без онлайн-версії, але закликаємо громадян брати участь у богослужінні в меншій кількості, тобто 10-15 людей».

Настоятель Свято-Троїцького храму в Ужгороді Віктор Аврамчук розповідає, у приміщенні дезінфікують поверхні та ручки на дверях.

ВІКТОР АВРАМЧУК, священик ПЦУ

«Приходять люди, ставлять свічку, пишуть записки, можуть перебуваючи певний час тут, піти, для того, щоб звільнити місце для інших людей. Крім того відбувається Причастя без запивки, тобто використовується запивка, якщо є одноразові стакани, або просто дають антидор, дають проскурки».

За словами священика Ужгородського греко-католицького Кафедрального собору Владислава Ігнатишина, у соборі проводять онлайнтрансляцію літургій.

ВЛАДИСЛАВ ІГНАТИШИН, священик греко-католицького собору

«Усі богослужіння у нашому храмі проходять при зачинених дверях в онлайнтрансляції не більше 10 людей, а це – служителі, дяки, церківник і обслуговуючий персонал. Люди звертаються до сповіді, переважно робимо це на вулиці. Просимо, щоб люди виходили. Священник одягає маску, за можливості просимо, щоб люди теж мали маску. Крім того, постійно робимо дезінфекцію ручок храму, тому що, коли немає богослужінь храм відкритий, люди можуть прийти молитися, але ми їх просимо дотримуватися дистанції. Сповідальниці ми також закрили».

На офіційному сайті Мукачівської православної єпархії Української православної церкви розміщено звернення до вірян владики Феодора. У ньому, зокрема, йдеться, що всі храми єпархії відкриті.

«У всіх храмах та монастирях зобов’язуємо настоятелів та настояльниць, щоб місцеві святині (мощі, ікони, кіоти, тощо) постійно протирались дезінфікуючими розчинами. Після Причастя запивку належить подавати тільки в одноразовій посуді… У разі присутності більшої кількості вірян, ніж є допустимим, богослужіння може проводитись на церковному подвір’ї під відкритим небом».

Священик Мирон Ужгородської римо-католицької церкви Святого Георгія пообіцяв розповісти про заходи безпеки під час карантину 21 березня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди