Лікарі Тернопільського обласного центру служби крові дали рекомендації охочим стати донорами. Напередодні здачі крові треба дотримуватися дієти, – каже лікарка Лілія Капелюшник.
За її словами, увечері, напередодні здачі крові, донор не повинен вживати жирну, смажену, гостру їжу, копчені та молочні продукти, масло, горіхи. У день здачі крові повністю треба виключити з раціону всі молочні та м’ясні продукти, банани, горіхи.
“Стати донором може здорова людина віком від 18 до 60 років, яка погодилася здати кров або плазму і яка не має медичних і соціальних протипоказань. Це має бути людина, яка не хворіє сифілісом, ВІЛ/СНІДом, інфекційними гепатитами, туберкульозом, бруцельозом, туляремією, токсоплазмозом, малярією, інфарктом міокарда, ревмокардитом. У донора мають бути відсутні вади серця, онкозахворювання, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, хвороби нирок, печінки, нервової системи, розлади психіки та поведінки, бронхіальна астма та алергічні захворювання”, – розповідає Лілія Капелюшник.
Лікарка каже, донором може бути людина, яка протягом останнього місяця не хворіла на ГРВІ та грип, а протягом останніх 5 років не мала травм хребта і голови.
“Донором може бути той, хто протягом останнього місяця не приймав психотропних речовин і не вступав у статеві стосунки з малознайомими людьми. Не можна стати донором, якщо вас турбують кашель, втрата ваги, збільшення лімфатичних вузлів, пітливість, озноба, кровотечі, головні болі, сонливість, швидка стомлюваність, розлади шлунково-кишкового тракту, болі у суглобах, герпетична інфекція”, – розповідає Лілія Капелюшник.