Промислові та побутові скиди забруднюють річки Черкащини

Промислові та побутові скиди забруднюють річки Черкащини

Промислові та побутові скиди забруднюють річки Черкащини

Спостереження за станом хімічного забруднення поверхневих вод проводяться лабораторією Черкаського обласного гідрометцентру на річках Рось, Вільшана, Тясмин, Велика Вись та на водосховищах: Канівському і Кременчуцькому районі м. Канева, Черкаси та у районі пристані Адамівка.

Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

Оцінка якості поверхневої води за гідрохімічними показниками проводилась відповідно до норм рибогосподарського призначення.

Лабораторні дослідження проведені у 2019 році засвідчили, що водні об'єкти Черкащини залишаються забрудненими переважно сполуками важких металів (марганцю, міді, цинку, хрому шестивалентного, залізом загальним), фенолами, дещо менше сполуками азоту.

У 2019 році спостерігались випадки високого забруднення поверхневої води хромом шестивалентним на рівні 13,0 ГДК р. Велика Вись (проба води відібрана у березні в створі в межах селища Ямпіль);

  • манганом на рівні 10,1 ГДК Кременчуцького водосховища в створі нижче м. Канева (проба води відібрана у серпні).
  • манганом на рівні 17,2 - 17,7 ГДК Кременчуцького водосховища в створі вище м. Черкаси (проби води були відібрані у травні);
  • манганом на рівні 12,3 – 29,9 ГДК Кременчуцького водосховища в створі нижче м. Черкаси (проби води були відібрані у лютому та травні).

Кількість зафіксовиних у 2019 році випадків високого забруднення поверхневої води хімічними сполуками (більше 10 ГДК) зменшилась. Їх загальна кількість становить шість, у 2018 році – 23.

Одержані дані про стан гідробіоценозів засвідчили, що за середніми значеннями індексу сапробності на річках (Рось, Вільшана, Тясмин) та водосховищах (Канівському та Кременчуцькому), як і в минулому році, спостерігалось помірне забруднення води – III клас якості вод.

Результати аналізу проб поверхневої води у 2019 році ще раз підтвердили залежність хімічного складу природної води від промислових та комунальних скидів, від змивів із прибережних територій. Зміни впродовж року в хімічному складі води формуються у результаті взаємодії ряду природних та антропогенних факторів.

Підготувала Сніжана Калюжна

Фото ілюстративне з відкритих джерел

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди