На Закарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових

На Закарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових

На Закарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових
Руслана Гостюк/Суспільне

На Закарпатті плетуть маскувальні сітки, а також збирають їжу та гроші для військових. Про це Суспільному повідомила волонтерка Раяна Філоненко.

Ужгородці в'яжуть маскувальну сітку в офісі громадської організації "Рух підтримки закарпатських військових". За її словами, збирають продукти та гроші другий день, а маскувальну сітку охочі почали в'язати з 8 години ранку.

З 9 години ранку в'яже маскувальну сітку для військових ужгородка Тетяна Гончар. "Тому що дома неможливо сидіти, ми робимо те, що можемо. Хто, коли зміг, за можливості, так і приходив: хтось з 9, хтось з 8", — розповідає жінка.

Лідія Мегалега теж прийшла до громадської організації "Рух підтримки закарпатських військових", щоб в'язати сітку. "У мене немає вибору, це моя громадянська позиція. Я не можу по-іншому. Хлопці там стоять, воюють, борються із загарбниками, а сидіти вдома — це не той варіант, який повинен бути. Я вважаю, що долучитися має кожен, тому що це війна усіх", — наголосила Лідія.

Також волонтери збирають їжу для військових. Продукти та речі до громадської організації разом з сестрою принесла Ганна Боршош. Чай, каву, печиво та каремати. "Все, що посильно для нас зараз. Це ми спільно з нашими сім'ями, тому що це мінімум того що ми можемо зараз зробити", — поділилася жінка.

На Закарпатті плетуть маскувальні сітки та збирають допомогу для військових
Руслана Гостюк/Суспільне

Волонтерка громадської організації "Рух підтримки закарпатських військових" Раяна Філоненко показала склад, де зберігають усе, що приносять охочі: солодощі, каву, чай. Райяна Філоненко каже: окрім в'язання сіток і збору продуктів, збирають гроші в скрині. Також їхні волонтери стоять в магазинах. "Люди можуть в скриньку кинути гроші, або купити щось зі списку необхідного, тобто вибрати з цього списку й за можливості купити. В основному це все йде на 128 бригаду. Поки армія всім забезпечена, але ми збираємо про всяк випадок те, що найбільше треба — це ліки, а також те, що можна швидко зібрати", — пояснює волонтерка.

Також гроші, медикаменти та ліки збирають і волонтери громадської організації "Волонтери Закарпаття". Олександра Несух волонтерка ГО "Волонтери Закарпаття" розповіла: "У неділю ми будемо на площі Театральній проводити захід — будемо в'язати маскувальні сітки для наших військових. Для цього оголосили збір, хто може допомогти тканинами, хто може прийти й долучитися до в'язання. Один чоловік прийшов, приніс гроші, вкинув їх у скриньку. Ми зараз почнемо формувати базу тих, хто буде мати бажання долучитися, їхні контакти, номери телефонів, можливо, якщо буде якась потреба, щось швидке, нагальне, щоб ми могли зателефонувати людям, або зв'язатися з ними якимось іншим чином, щоб можна було долучитися до допомоги та, можливо, окремо їх інформувати".

Що відомо:

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок