Як кропивничани допомагають військовим та переселенцям. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як кропивничани допомагають військовим та переселенцям. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як кропивничани допомагають військовим та переселенцям. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому люди несуть теплі речі, ковдри, харчі, ліки на Козачий острів для родин з дітьми, які приїжджають у Кропивницький. А в громадському просторі "КропХаб" роблять заготівлі для того, щоб годувати тероборонців та плетуть маскувальні сітки.

Громадський простір "КропХаб"

У "КропХабі" працюють 40 людей. Зосередились на допомозі теробороні Кропивницького, сказала співзасновниця простору Катерина Колтунова. "Ми зробили заготовки для обіду хлопців. Оскільки все сталося неочікувано, треба все оперативно зробити. Також готуємо аптечки для військових. Нам треба максимально забезпечити нашу місцеву територіальну оборону".

За її словами, окрім обідів, теробороні треба канцелярське приладдя, принтер та ноутбук.

Кропивничанка Ірина Марченко допомагає робити заготовки. "Я сьогодні прийшла вперше, в такий момент не можу бути осторонь".

Кропивничанка Вікторія Поліщук вчилась плести маскувальну сітку. "Хто бачить вільне місце – долучається".

71-річна Валентина Розмай вісім років допомагає військовим. "Сьогодні посилку хлопцям принесла: цукор, печиво, чай, серветки".

Намети на Козачому острові

У наметі на Козачому острові другий день збирають допомогу для військових на передову, тероборони і речі для жінок з дітьми, які приїхали. Чергування тут цілодобове. Організовує збір – кропивничанка Олена Медведовська. "Готувати будемо на тероборону і переселенців. Люди приносять і речі, бо розуміють: вони кинули все і поїхали".

Читайте також: На Кіровоградщину приїхали понад три тисячі людей з інших областей

Для військових на передовій потрібні ліки, сірники, свічки, приймають харчі для військових з кропивницької тероборони. "Ми тут координуємо та роздаємо, довго нічого не тримаємо. Завтра машина поїде до хлопців, які в окопах. Дуже швидко закінчується проста вода".

Плетуть сітки, приносять їжу, ліки та речі. Як кропивничани допомагають військовим та переселенцям
Їжа, яку кропивничани привезли на Козачий острів для переселенців. Фото: Суспільне Кропивницький

Катерина Паніна принесла теплі речі. "Я прочитала, що Райкович пише в телеграмі: потрібні теплі речі, білизна для біженців. Також прочитала в фейсбуці, що потрібні продукти в "КропХаб". І дізналася про палатку, що тут штаб".

У наметі роздають листівки про дії під час воєнного стану. "Це як пам'ятка, яку наші помічники роздаватимуть у всіх людних місцях Кропивницького. Найперше, що там написано: зберігати спокій, триматись один за одного і допомагати нашій армії", – сказала організаторка збору допомоги Тетяна Бородіна.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок