Миколаївці стоять у чергах, аби стати донорами

Миколаївці стоять у чергах, аби стати донорами

Миколаївці стоять у чергах, аби стати донорами
Фото: Сергія Куропятника/Суспільне Миколаїв

У Миколаївській обласній станції переливання крові 25 лютого рекордна кількість людей. Від ранку до обіду кров здали майже двісті людей.

Про це кореспондентам Суспільного розповів завідувач відділу комплектування донорських кадрів Миколаївського обласного управління здоров'я Євген Попов.

За словами Євгена Попова, якщо здебільшого здавали для допомоги родичам, або за гроші, то 25 лютого здають саме для області.

"Прийшла величезна, рекордна кількість людей. Просто неймовірно! Близько 200 людей, поки що точно сказати не можу. Переважно здають кров. Здають на станцію для потреб області. Тобто це саме добровільна здача, не родичам, не друзям, а саме для області, для її потреб", — сказав Євген Попов.

Миколаївці стоять у чергах, аби стати донорами
Миколаївська обласна станція переливання крові, провулок Радіо, 2. Фото: Сергія Куропятника/Суспільне Миколаїв

Як розповіла координаторка Миколаївського осередку Громадської організації "Всеукраїнська асоціація донорів" Ірина Руденко, наразі на станції переливання дефіцитів компонентів крові немає, але через ситуацію в країні потреба у формування стратегічного запасу може виникнути у будь-який момент.

За словами мешканки Миколаєва Дар’ї, вона прийшла на станцію пішки та півтори години чекала своєї черги.

"Кров здаю на потреби української армії. Куди вона буде потрібна, туди її і розподілять", — сказала Дар'я.

Годину чекав, аби здати кров на допомогу української армії Руслан: "Армії треба допомогти все таки. А якщо і не армії, то кров у будь-якому випадку піде у потрібне русло".

Кореспонденти Суспільного розпитали десять людей: усі прийшли здати кров, аби підтримати українських військових.

За словами Євгена Попова, аби здати кров на станції переливання, необхідно дотримуватися донорської дієти: сухарі, вода, каші на воді, хліб, сир тощо. Потрібно мати при собі паспорт або військовий квиток, чи інший документ, який ідентифікує людину та реєстрацію, а також підходити за станом здоров’я – це донор обговорює безпосередньо з лікарем.

Миколаївці стоять у чергах, аби стати донорами
Кров можна буде здати й у вихідні дні. Фото: Сергія Куропятника/Суспільне Миколаїв

Миколаївська обласна станція переливання крові працює з 8:00 до 13:00 за адресою провулок Радіо, 2.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок