Авторка бестселерів скасувала угоду із видавництвом у США через цензуру лайки у тексті

Авторка бестселерів скасувала угоду із видавництвом у США через цензуру лайки у тексті

Авторка бестселерів скасувала угоду із видавництвом у США через цензуру лайки у тексті

Джоан Гарріс відмовилася від угоди з одним із американських видавництв після того, як від неї вимагали вилучити з роману "Вузькі двері" нецензурну лексику. Про це вона повідомила у своєму твіттері.

Угода, яку їй запропонували, була для спеціального видання книжки, призначеного для розповсюдження поштою, угоду про вихід на масовий ринок США вже уклали.

"Сьогодні я відмовилася від угоди з видавництвом із США, тому що там хотіли відредагувати моє використання "ф-бомби"Евфемізм, що позначає слово fuck.. Я відмовилася з двох причин: по-перше, тому що я не випадково вживаю слова. Вони мають значення. А по-друге, тому  що я не вірю, що моє fuck комусь шкодить", — написала Джоан Гарріс у твіті. Вона також зазначила, що не почувається ображеною чи "скасованою".

Гарріс запевнила, що якби редактор вказав на випадкову помилку чи на щось, що може бути образливим, вона, найімовірніше, змінила б ту частину тексту.

Що відомо

Джоан Гарріс — англійська письменниця, авторка бестселеру "Шоколад".

Як розповідає Читомо, останнім часом у США заявляють про цензуру щодо книжок у школах. Там спостерігається сплеск звернень батьків, активістів і законодавців, які вимагають вилучити певні книжки зі шкіл, проблеми, які традиційно обмежувалися засіданнями шкільної ради, переносять в політичну сферу. У Флориді створили законопроєкт, що обмежує книжки на такі теми, як сексуальна орієнтація чи гендерна ідентичність, а губернатори Техасу та Південної Кароліни доручили освітянам викорінити те, що вони називають порнографічним матеріалом у шкільних бібліотеках.

Зокрема, на початку 2022-го року в низці шкіл виключили комікс про Голокост зі шкільної програми. У зв’язку з цим PEN America та генеральний директор видавництва Penguin Random House Маркус Доле створюють фонд для боротьби з цензурою.

"Ми маємо справу з новими проблемами та заборонами щотижня, і ці зусилля заплутані в більш масштабній політичній битві за наративи, доступні в цій країні", – зазначає Сюзанна Носсель, генеральна директорка PEN America.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад