У разі загострення діятимуть тільки офіційні військові формування — начальник СБУ Харківщини

У разі загострення діятимуть тільки офіційні військові формування — начальник СБУ Харківщини

У разі загострення діятимуть тільки офіційні військові формування — начальник СБУ Харківщини
Харківська обласна державна адміністрація/YouTube

Начальник обласного управління СБУ Роман Дудін звернувся до лідера харківського "Нацкорпусу" Костянтина Немічева та закликав його вступити до лав офіційних військових формувань замість організації власних підрозділів тероборони.

Про це Дудін сказав на нараді в обладміністрації 23 лютого.

"Ми отримуємо інформацію, що деякі, назвімо їх так, патріотично налаштовані громадяни, розповідають, як, де та коли вони тут будуть бігати до кого. Я офіційно всіх попереджую: у випадку будь-якого загострення, нештатної ситуації, є тільки офіційні військові формування", — сказав начальник УСБУ в Харківській області.

Він закликав Немічева долучитися до лав ЗСУ або Нацгвардії та нагадав, що лідер місцевого осередку "Нацкорпусу" підпадає під дію наказу про учасників бойових дій на сході.

"Пане Немічев, прийдіть, будь ласка, за повісткою, і встаньте в ряди Збройних Сил або Нацгвардії. Тому що, по-перше, всі учасники АТО/ООС вони підпадають під дію цього наказу. По-друге, я думаю, всі військові тут зі мною погодяться, у випадку надзвичайної ситуації оці зазначені підрозділи, які самі собі будуть придумувати задачі, до них буде відповідна реакція з нашої сторони", — сказав Дудін.

У своєму Telegram-каналі Костянтин Немічев написав, що "начальник УСБУ на Харківщині Дудін веде проти ветеранів та патріотів якусь свою війну", додавши, що в 14-му році не чекав на повістку, а у складу батальйону "Азов" брав участь у військових операціях. Також він зазначив, що формує два підрозділи "Добровольці ТрО" та закликав Дудіна "допомогти добровольцям з усіма бюрократичними процесами в оформленні".

Що відомо

  • Керівник харківського осередку "Національного корпусу" Костянтин Немічев — один з організаторів "Маршу єдності" 5 лютого, проти проведення якого виступали в Управлінні СБУ Харківщини.
  • Немічев входить до штабу оборони Харківщини, який складається з харків'ян та громадських організацій. "Нацкорпус" також організовує навчання з цивільної оборони для населення. Останні відбулися 19 лютого.
На початок