Правоохоронці перевірили інформацію про "замінування" ТРЦ у Миколаєві. Вибухівку не виявили

Правоохоронці перевірили інформацію про "замінування" ТРЦ у Миколаєві. Вибухівку не виявили

Оновлено
Правоохоронці перевірили інформацію про "замінування" ТРЦ у Миколаєві. Вибухівку не виявили
Фото: Суспільне Миколаїв

22 лютого до відділу поліції у Миколаївській області надійшло анонімне повідомлення про замінування торговельно-розважального центру "City Center" та ще декількох торговельних центрів. Правоохоронці перевіряють інформацію.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла речниця Нацполіції у Миколаївській області Тетяна Петрова.

За словами Тетяни Петрової, на місцях працюють профільні служби. Персонал та відвідувачів евакуювали.

Станом на 15:00 триває перевірка будівель та прилеглих до них територій на наявність вибухонебезпечних предметів.

Станом на 17:10 правоохоронці завершили перевірку. Вибухівку та небезпечних предметів не виявили.

Що відомо

  • 16 лютого на електронну пошту поліції надійшло анонімне повідомлення про замінування будівлі Миколаївської міськради.
  • 26 січня анонім сповістив про "мінування" будівлі Миколаївського апеляційного суду.
  • 25 січня поліція перевіряла будівлю Миколаївської міськради на наявність вибухівки. Повідомлення про "замінування" виявилося хибним.
  • Повідомлення про мінування шкіл відбуваються з понеділка, 10 січня. 12 січня "мінували" школи №36, №31 та №3. 13 січня було повідомлення про "мінування" школи №46. 14 січня — школи №19, №20, №46, №56. 17 січня повідомили про замінування усіх навчальних закладів Миколаєва. 19 січня "мінували" школи № 19, школи № 46, школи № 56. 21 січня "замінували" гімназію №41. 24 січня "замінували" усі навчальні заклади міста.
  • За словами речниці Міністерства внутрішніх справ Матвєєвої, з початку 2022 року надійшло 339 повідомлень про замінування, з них 306 повідомлень отримали електронною поштою, 27 – телефоном і шість – особисто або поштою. І це половина всіх таких повідомлень, отриманих за весь 2021 рік. Правоохоронці перевірили 3 183 об’єкти. Вибухонебезпечних предметів не виявили.
  • Президент Володимир Зеленський 25 березня підписав Закон "Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян" № 1292-ІХ.
  • Закон запроваджує кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, якщо завідомо неправдиве повідомлення стосується критично важливих об’єктів інфраструктури або будівель і споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, або закладів охорони здоров’я, або закладів освіти (таке діяння карається позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років).
  • До восьми років позбавлення волі призначатимуть тим, хто повідомив про неправдиве замінування, зокрема, шкіл, дитсадків, лікарень та будівель органів влади. Раніше за такі повідомлення загрожувало щонайбільше шість років.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок