У Запоріжжі стартує тижневий марафон донорства

У Запоріжжі стартує тижневий марафон донорства

У Запоріжжі стартує тижневий марафон донорства
Фото Суспільне Запоріжжя

Марафон донорства з формування стратегічного запасу крові та плазми стартуватиме відзавтра, 23 лютого, в Запоріжжі. Марафон триватиме протягом тижня. Здати кров можуть всі охочі.

Про це журналістам Суспільного розповів директор клінічної лікарні Ігор Шишка.

Пункти збирання крові працюватимуть на базі Запорізької обласної клінічної лікарні (адреса – Оріхівське шосе, 10) та в обласному Центрі служби крові (адреса – вул. Леоніда Жаботинського, буд. 32).

Сьогодні перші 450 мілілітрів крові тут здали керівники медзакладу Ігор Шишка та Олександр Саржевський, а також заступниця голови Запорізької облдержадміністрації Злата Некрасова.

"На сьогодні закликані всі співробітники обласної клінічної лікарні: лікарі, санітарки, медсестри. А з завтрашнього дня формуватимуться групи. Потужності нашої станції переливання крові дають можливість приймати понад 50 людей в день", – каже Ігор Шишка.

Відділення трансфузіології обласної клінічної лікарні розраховане на прийом до семи тисяч донорів на рік. У день — до 180 осіб. Термін зберігання крові — 42 дні. Відділення працює по буднях із 9-ї до 18-ї години. Тут розраховують на традиційну активність студентства, працівників підприємств, військових, представників державних служб міста та області.

Для цього напередодні марафону у лікарні розширили потужності для зберігання крові не тільки для потреб нашого регіону — повідомив Ігор Шишка.

Читайте також: В Україні бракує донорської крові. Як стати донором і виправити ситуацію

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок