У запорізькому Будинку Патріотів відбувся тренінг по збиранню "тривожної валізки" – набору речей, які знадобляться на випадок евакуації зі свого постійного місця проживання.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Запоріжжя Дар'я Пасічник. У заході взяли участь 33 особи. Організувало тренінг об'єднання «Штаб оборони Запорізького краю», до якого входять понад 18 громадських організацій.
Координатор штабу Михайло Пирог каже, що під час тренінгу люди отримують той перелік, який дозволить їм покинути "червону" зону бойових дій й успішно дістатися до тієї території, яка є підконтрольною:
"Ми робимо це для цивільного населення з однією тільки метою. У нас є банер, на якому ми завжди наголошуємо, і це дуже потужне гасло для всіх мешканців України, і ми це гасло запустили по всіх штабах, по всій Україні – "Не панікуй! Готуйся!".

"Залучаючи цивільне населення, ми пояснюємо людям, що, коли вони обізнані в кожному кроці, які необхідно робити, розуміють алгоритм дій, розуміють, що за чим треба робити, а чого взагалі не потрібно робити... люди через те, що вони стають обізнаними, вони заспокоюються", – каже Михайло Пирог.
Учасників заходу розділили на 3 групи та попросили їх обрати 15 речей із запропонованих, що на їхню думку необхідно покласти у тривожну валізку. На це виділили 3-4 хвилини.

Після цього інструктор, голова громадської організації "Вогник Запоріжжя" Іван Здоровець, розповів, що краще покласти у тривожну валізку, а без чого можна обійтися.

"Тут немає обов’язкового списку – головний чинник – це треба збирати валізу під себе, під свою родину, під кількість членів команди, яку ви збираєтеся евакуювати. Документи, посвідчення особи, максимально всі документи, ксерокопії та цифрові копії для безпечного проходження блок-постів та пересування по території, аптечка першої допомоги, їжа, вода та засоби особистої гігієни", – розповів Іван Здоровець.
Якщо є вибір між продуктами у консервній банці чи пакеті, то інструктор радить надати перевагу пакету, аби вага була легшою. Також радить не забути посуд та столове приладдя.
Іван Здоровець каже: зручніше пересуватися із налобним ліхтариком, ніж ручним. А від речей, що схожі на військові радить відмовитися. Складати усі необхідні речі варто у спортивний рюкзак об’ємом 35-40 літрів та зробити це завчасно, щоб у критичній ситуації не піддатися паніці.

Також він наголошує – тривожна валізка – не гарантовано врятує життя, але вона збільшує шанси на виживання.
Читайте також: "Україна вже не та, що була у 2014". Запорізькі ветерани про загрозу військового вторгнення Росії
На Запоріжжі розпочались щотижневі заняття для бійців тероборони
У Запоріжжі вирішили оновити захисні укриття. В якому стані вони зараз