Бельгія у фіналі з фотофінішем уперше за 74 роки здобула "золото" Зимових Олімпіад: відео

Бельгія у фіналі з фотофінішем уперше за 74 роки здобула "золото" Зимових Олімпіад: відео

Бельгія у фіналі з фотофінішем уперше за 74 роки здобула "золото" Зимових Олімпіад: відео
AP

Вдалося це лише в останній змагальний день у ковзанярському спорті.

На Олімпіаді-2022 закінчився турнір з ковзанярського спорту. Переможцями медального заліку у ньому стали ковзанярі з Нідерландів, які здобули 12 нагород (шість - золотих).

Останній змагальний день приніс третє "золото" Олімпіади-2022 для нідерландки Ірене Схаутен. А для Бельгії - першу золоту медаль за 74 роки на рівні виступів на Зимових Олімпіадах.

Читайте також: На Олімпіаді-2022 закінчився турнір з ковзанярського спорту: хто переміг у медальному заліку

Що сталося?

Володарем золотої медалі для Бельгії став 31-річний ковзаняр Барт Свінгз. У чоловічому масстарті він випередив всіх своїх конкурентів, причому зробив це у драматичному за розв'язкою фіналі.

Свінгз був одним із претендентів на медаль Олімпійських ігор у Пекіні. У Пхьончхані він здобув "срібло" у масстарті, тоді як в інших дисциплінах Олімпіаді-2022 за медалі не боровся (найкращий результат - сьоме місце у 5000-метрівці).

Все ж здобути перемогу у масстарті Свінгзу вдалося. На самому фініші він випередив двох корейських ковзанярів: Чон Чже Вона та Лі Син Хуна.

Для того, щоб зафіксувати перемогу бельгійського спортсмена, організаторам змагань знадобався фотофініш. Він підтвердив, що саме Свінгз першим перетнув фінішну лінію.

Відео фінішу на 7:59 хвилині

Ковзанярський спорт. Масстарт (чоловіки)

  1. Барт Свінгз (Бельгія)
  2. Чон Чже Вон (Республіка Корея)
  3. Лі Син Хун (Республіка Корея)

Таким чином, Бельгія уперше за 74 роки здобула "золото" на рівні виступів Зимових Олімпіад. Востаннє це вдавалося ще у 1948 році - на Іграх у Санкт-Моріці Бельгія тріумфувала у фігурному катанні: Мішлін Ланнуа та П'єр Боньє здобули "золото" у спортивних парах.

З часу останньої золотої медалі Бельгія упродовж 40 років не вигравала нагород на Зимових Олімпіадах. У 1998 році бельгійці здобули "бронзу" зусиллями ковзаняра Барта Вельдкампа. І взагалі за цей період здобули лише чотири медалі за цей час (одне "золото", "срібло", а також дві бронзові нагороди).

Хто такий Барт Свінгз

  • 31-річний бельгійський ковзаняр, 2-разовий призер Зимових Олімпіад.
  • Свінгз - бронзовий призер чемпіонату світу-2013, а також 4-разовий призер чемпіонатів Європи з ковзанярського спорту. У 2020 та 2022 роках бельгієць тріумфував у масстарті.
  • Свінгз - лідер загального заліку Кубка світу 2021/22 у ковзанярському спорті.
На початок