Причини відставки Ярослава Лодигіна — говорить голова Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа

Причини відставки Ярослава Лодигіна — говорить голова Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа

Причини відставки Ярослава Лодигіна — говорить голова Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа
Фото: Суспільне

Сьогодні, 18 лютого, Наглядова рада Суспільного зібралася на позачергове засіданя щодо ситуації, яка склалася навколо Нацвідбору на "Євробачення-2022". Ярослав Лодигін, член правління Суспільного мовлення і голова оргкомітету Нацвідбору на "Євробачення-2022", подав у відставку, і члени ради проголосували за розірвання контракту.

Про репутаційну шкоду Суспільному, мотивацію для відставки Лодигіна та наслідки фіналу Нацвідбору — Суспільне Культура наводить пряму мову Світлани Остапи, голови Наглядової ради НСТУ.

Репутація Суспільного

Ми говорили про нанесення репутаційної шкоди Суспільному внаслідок припинення Нацвідбору на Євробачення. Не про сам конкурс чи технічні збої, а нас цікавили наслідки, які спричинили розголос і негативну оцінку самого Суспільного.

Причини відставки Ярослава Лодигіна — говорить голова Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа
Ярослав Лодигін у журі Нацвідбору "Євробачення-2022".

Звичайно, це стурбувало членів Наглядової ради одразу після проведення Нацвідбору, з 13 лютого це все обговорювалося. У нас є процедура, що ми маємо оголосити засідання заздалегідь, і ось ми оголосили його на п'ятницю (18 лютого, — авт.). Була дана оцінка проведенню цього конкурсу, обговорили, що спричинило негативні наслідки, як можна було цим наслідкам запобігти, говорили про відповідальність.

Звільнення Лодигіна

У результаті цього обговорення після того, як виступили і члени Наглядової ради, голова правління й член правління Ярослав Лодигін, який був відповідальний за цей конкурс, він повністю взяв відповідальність на себе й сказав, що він готовий піти у відставку. Ми проголосували за його відставку на підставі його заяви про дострокове розірвання контракту.

Під час голосування ми перепитували у нього, чи він не робив це під тиском, але він сказав, що це його особиста ініціатива.

Якби не його рішення, чи розглядали би ви варіанти його звільнення? Думаю, могло бути таке.

Ми не говоримо про невелику шкоду. Я думаю, репутації Суспільного була нанесена велика шкода.

Наслідки фіналу Нацвідбору

По-перше, до нас були закиди про фальсифікацію підрахунку голосів. Були закиди і до Ярослава Лодигіна, і до Суспільного в тому, що є якась певна заангажованість, упередженість у виборі переможця конкурсу. Я думаю, це було спричинено тим, що Ярослав Лодигін — не тільки член правління і голова оргкомітету, він став ще й членом журі.

Причини відставки Ярослава Лодигіна — говорить голова наглядової ради Суспільного Світлана Остапа

Він вважає, що це добре для Суспільного, а я вважаю, що це було би добре, якби не було скандалу. У цій ситуації, яка трапилась, це виявилося навпаки погано. Тому все, що, вибачте, лилося проти нього, воно все рикошетило на Суспільне загалом.

Я була на цьому концерті (фінал Нацвідбору, — авт.). Сам концерт був хороший, як на мене, але останні хвилини, коли було оголошення голосів, стали такою "п'ятихвилинкою ганьби".

Там наклалося все: і технічні збої, і не дуже коректні вислови члена журі, і наступні кілька днів була хвиля хейту проти Суспільного, проти Лодигіна, і, як він сьогодні зазначив, проти його сім'ї.

Ми, звичайно, хейт не вітаємо, я говорила з ким тільки могла всі ці дні, щоб вони цього не робили, щоб зупинилися в емоційних оцінках, ми розберемося в цій ситуації і я думаю, що все буде гаразд.

Але взяти і перекреслити якимось одним фактом всю роботу людей, які працюють на Суспільному — а це понад 4 тис. осіб — мені здається, це неправильно.

Чи будуть Kalush Orchestra представляти Україну

Це не наші повноваження. На наше таке ж запитання до голови правління він сказав, що вчора збирався оргкомітет, є з цього приводу пресреліз на корпоративному сайті Суспільного, що вони надіслали листа після рішення оргкомітету запропонувати брати участь в Євробаченні в Турині другому номеру, який був після голосування, гурту Kalush Orchestra.

Вони чекають від них відповіді, і коли буде підписаний контракт, якщо вони погодяться, тоді буде оголошено, що це вони (будуть представляти Україну, — авт.). Поки що завчасно говорити стовідсотково, що це будуть вони.

Що відомо

Наглядова рада Суспільного мовлення — орган управління НСТУ, до складу якого входять по одному представнику від депутатських фракцій і груп Верховної ради України поточного скликання і дев’ять членів від громадських об’єднань та асоціацій.

Наглядова рада визначає основні напрями діяльності НСТУ, обирає голову та членів правління НСТУ й виконує інші регуляторні функції відповідно до Закону "Про Суспільне телебачення і радіомовлення України". Строк повноважень членів Наглядової ради НСТУ становить п'ять років.

18 лютого член правління Суспільного мовлення і голова оргкомітету Нацвідбору на "Євробачення-2022" Ярослав Лодигін подав у відставку. Раніше, під час пресконференції навколо ситуації за результатами конкурсу він заявив, що готовий піти у відставку, щоб підтвердити чисту репутацію Суспільного.

За словами Лодигіна, для нього довіра до Суспільного як інституції – головна причина, чому він працює у компанії:

"Зараз бачу від суспільства, від суспільства, вираженого у Наглядовій раді НСТУ, сигнали недовіри щодо моєї роботи. Я згоден прийняти таку аргументацію, якщо до моєї роботи є недовіра. Я готовий подати у відставку, щоб підтвердити криштально чисту репутацію Суспільного у цій справі", – сказав він.

Також Лодигін вибачився, якщо образив когось своїм коментарем — йдеться про фразу про "гори й ліси" на адресу виступу Kalush Orchestra. Нагадаємо, коментуючи виступ гурту, Ярослав Лодигін сказав: "Ми вже декілька разів представляли себе як Україна, як українці, як такі люди з лісів, люди з гір в даному випадку".

Нагадаємо, у середу, 16 лютого, Оргкомітет ухвалив рішення про припинення участі у Відборі Alina Pash.

Євробачення-2022 відбудеться в італійському місті Турин в арені Pala Olimpico за участі 41 країни спочатку у півфіналах 10 і 12 травня, а потім у великому фіналі — 14 травня.

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад