Хмельницький завод "Новатор" шиє маски за німецьким зразком найвищого ступеня захисту

Хмельницький завод "Новатор" шиє маски за німецьким зразком найвищого ступеня захисту

Хмельницький завод "Новатор" шиє маски за німецьким зразком найвищого ступеня захисту

Марлеві нестерильні маски шиють на Хмельницькому заводі «Новатор». Ними безкоштовно забезпечують своїх працівників та всіх підприємств Міністерства оборони України. Директор заводу Олексій Свистунов розповів: виробництво таких масок продовжується, а найближчим часом виготовлятимуть стерильні медичні маски та респіратори на кшталт ФФП-3-з найвищою наразі в світі ступеню захисту від вірусів і інфекцій.

Багаторазові нестерильні марлеві маски на Хмельницькому заводі «Новатор» шиють 3 тижні. Маски можна прати та використовувати приблизно 50 разів. В торговельну мережу вони не надходять. Їх безкоштовно постачають на підприємства Міноборони України та роздають. До оголошення карантину 8 тисяч таких масок роздали хмельницьким поліклінікам, школам, дитячим садкам та працівникам управління праці - каже директор заводу Олексій Свістунов.

"Ми почали виготовляти маски з власної ініціативи, це наша добра воля. Вже багато десятків тисяч роздали, і будемо продовжувати цю діяльність." За словами Олексія Свістунова, тепер на заводі налагоджують виробництво стерильних медичних масок, які в Україні не виготовляє жодне підприємство. А також – респіраторів кшталту ФФП-3. За зразок взяли німецький респіратор найвищого ступеня захисту з динамічним клапаном.

"Це найкращі іноземні зразки респіраторів ФФП-3, вони 99 % вірусів та інфекцій не пропускають. Вони їх відфільтровують…Ми вважаємо, що це доцільно, базуючись на світовий досвід." Основна частина респіратора - отакий динамічний клапан. Його мембрана піднімається й пропускає повітря, не створюючи всередині конденсату від подиху людини. Такий клапан – каже інженер заводу Сергій Мотосов - розробили й виготовляють на заводі. За його словами, конструктори, технологи, інженери й інші спеціалісти працювати в 3 зміни, щоби прилад пройшов сертифікацію.

За 2 тижні - якщо точніше, 14-16 днів - була розроблена конструкторська документація, виготовлена прес-форма." Обладнання для виробництва респіраторів (яке ви зараз бачите), здатне виготовляти понад 3 мільйони штук у місяць. Дві виробничі лінії мають надіслати літаком за місяць, каже Олексій Свістунов

"Ми зробили багато підготовчих робіт, виготовили клапан, тепер його маємо трохи на складах. Доки роботи надійдуть, ми вже будемо працювати. Я думаю, що в Хмельницькому вони з'являться раніше за всі міста України, і це буде дебют. Я думаю, першу партію ми зможемо поставити на кінець травня. Першу партію респіраторів, як і марлевих масок, не продаватимуть Їх поширять підприємствами Міноборони України. За словами інженера з продажу Сергія Мотосова, збитків заводу це не завдасть. За його словами, медобладнання, яке тут виготовляють 12 років, особливо прилади для знезараження повітря в приміщеннях, зараз купляють багато.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди