Чемпіон світу з ковзанярського спорту "подарував" опоненту медаль у забігу Олімпіади-2022: відео

Чемпіон світу з ковзанярського спорту "подарував" опоненту медаль у забігу Олімпіади-2022: відео

Чемпіон світу з ковзанярського спорту "подарував" опоненту медаль у забігу Олімпіади-2022: відео AP

Кай Вербей демонстративно відмовився від боротьби із опонентом у забігу.

Нідерландець Кай Вербей - один із найуспішніших спортсменів у ковзанярському спорті. Вербей двічі поспіль тріумфував на дистанції 1000 метрів на останніх чемпіонатах світу у цій дисципліні і загалом був одним із претендентів на медаль у Пекіні.

На Олімпіаді-2022 Вербей не тріумфував. Дистанцію 500 метрів нідерландський ковзаняр закінчив 14-м. А ось на профільній для себе 1000-метрівці взагалі показав останній час.

Результат Вербея міг бути значно кращим. Але він самовільно припинив боротися за високі місця і у підсумку "подарував" своєму опоненту медаль Олімпіади.

Що сталося?

Вербей виступив у фіналі Олімпіади-2022 з ковзанярського спорту останнім. Його опонентом по забігу був канадець Лоран Дюбрей - 2-разовий бронзовий призер останніх чемпіонатів світу на дистанції 1000 метрів.

І Вербей, і Дюбрей боролися не лише поміж собою, а й за те, щоб встановити найкращий результат у фіналі. Проміжними лідерами були нідерландець Томас Крол та норвежець Гавард Лоренцен, які бігли між собою в одному 13-му забігу.

На позначці 600 метрів Дюбрей суттєво переважав суперника і йшов з найкращим проміжним часом. Вербей же був близьким до сьомого місця та мав ще дистанцію для того, щоб нав'язати боротьбу канадцю та покращити власний результат.

Проте у підсумку Вербей скинув швидкість і відпустив Дюбрея на фініш. А сам посів останнє місце з відставанням у понад шість секунд.

Дивіться відео з 2:20 хвилини

Чому Вербей відмовився від боротьби з Дюбреем?

Нідерландський ковзаняр пояснив свій вчинок не травмою, а саме "спортивними принципами". Він вважає, що Дюбрей закономірно переміг і не хотів перешкоджати його фінішу.

"Мої стартові 600 метрів були досить хорошими. Не гарними, але й не поганими. Дюбрей був досить швидким, я ж не був на висоті. У мене були проблеми. Коли я вийшов на внутрішню доріжку, то побачив його найвищу швидкість. Розумів, що мені треба сходити, інакше я зруйную його забіг. А я зовсім не така людина", - сказав Вербей.

"Я не злюся. Трохи засмучений, щоправда, що це сталося ось зараз. Це ганьба, але це спорт найвищого рівня. Мені не пощастило, і це боляче. Можу жалкувати з цього приводу, але так, це трапилося. І я нічого не міг більше зробити".

Дюбрей у підсумку виборов срібну нагороду Олімпіади-2022. "Золото" ж вдалося втримати співвітчизнику Вербея Томасу Кролу.

Ковзанярський спорт. 1000 метрів (чоловіки)

  1. Томас Крол (Нідерланди) 1:07.92 хвилини
  2. Лоран Дюбрей (Канада) +0.40
  3. Гавард Лоренцен (Норвегія) +0.56

Хто такий Кай Вербей

  • 27-річний нідерландський ковзаняр.
  • Олімпіада-2022 - друга у кар'єрі Вербея. У 2018 році він фінішував шостим у 1000-метрівці та дев'ятим у 500-метрівці.
  • У сезоні 2021/22 Вербей став бронзовим призером на дистанції 1000 метрів.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо