Черкаські підприємці просять міську владу про "податкові канікули"

Черкаські підприємці просять міську владу про "податкові канікули"

Черкаські підприємці просять міську владу про "податкові канікули"

Запровадити "податкові канікули" для малого бізнесу Черкас й скасувати орендну плату на період карантину. З таким проханням до міської ради звернулася місцева підприємиця Ірина Ткаченко, власниця дитячого освітнього центру. Нині, говорить, через обмежувальні заходи, залишилася без доходу, а сплачувати рахунки й податки має у тих же розмірах, що і до карантину.

Черкаські підприємці просять міську владу запровадити "податкові канікули"

Свою справу Ірина Ткаченко відкрила 10 років тому. У її центрі надають освітні послуги. Від початку карантину з дітьми тут не займаються: "Діти – це таке категорія, яка підпадає під саму високу небезпеку. Ми відразу прийняли рішення про закриття. Зараз викладачі записують відео уроки. Ми зараз зробили удар на четверті-дев'яті класи. Там є ДПА".

Таким чином виходять з ситуації, аби не відставати у навчанні, додає вчителька Оксана Забашта. За розкладом у неї - уроки в третьокласників. Це заняття записують на відео, розповідає жінка: "Українська мова – ми будемо повторювати все, що стосується прикметника, і математика – ділення на багатозначні числа. Ми записуємо відеоуроки, і потім будемо транслювати це на платформі"

Черкаські підприємці просять міську владу запровадити "податкові канікули"

До карантину, розповідає підприємиця Ірина Ткаченко, у центрі 8 педагогів навчали п’ятнадцять дітей: "Ми залишилися без доходу взагалі. І ті уроки, які ми зараз пускаємо, ми на них виставили мінімальну оплату – 30 гривень одне заняття. Це воно як заняття з репетитором, бо далі викладачі обробляють всі завдання, які діти виконали".

Назустріч підприємцям пішли не всі власники майна, - каже підприємиця. Вважає: малому бізнесу має допомогти місцева влада. Адже частину податків підприємці сплачують до її бюджету: "Податки на другій групі, лише за себе, як підприємця, можна сплатити 2 тисячі. Це єдиний податок і ЄСВ. А це доволі суттєві кошти, коли ти залишаєшся без доходу".

Черкаські підприємці просять міську владу запровадити "податкові канікули"

Чи знижувати орендну плату для підприємців за комунальне майно сьогодні вирішували депутати Черкаської міськради. Проект рішення на сесії озвучила директорка департаменту економіки та розвитку Ірина Удод: "Також пропонуємо не включати до цієї категорії орендарів, які мають пільгову орендну плату, яка встановлена відповідно окремими рішеннями Черкаської міськради".

Це рішення депутати ухвалили. "За" проголосував 31 обранець. ФОПи, які не призупинили свою діяльність будуть сплачувати повну оренду. Призначати решту пільг, додає заступниця міського голови Черкас Людмила Бордунос, місцева влада не вповноважена: "Все, що може місцева влада – це направити звернення. На Верховну раду, щоб вона врахувала ще потребу в якихось додаткових заходах по скасуванню податків, які встановлює саме Верховна рада".

Чи зможе працювати після карантину підприємиця Ірина Ткаченко не знає: "Хто це все буде купувати? Ті ж самі кафе, магазини, от ми освітні послуги. Наші ж клієнти, вони теж без грошей залишаються. Я навіть боюся думати про те, що буде".

Авторка Ольга Гуржій

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди