Форум видавців з PinchukArtCentre організовують безкоштовний читацький клуб — тема гендер та квір

Форум видавців з PinchukArtCentre організовують безкоштовний читацький клуб — тема гендер та квір

Форум видавців з PinchukArtCentre організовують безкоштовний читацький клуб — тема гендер та квір

Зустрічі проходитимуть онлайн, всі охочі можуть долучитися, зареєструватися можна тут. Цьогоріч програма клубу буде присвячена темі квіру та сексуальній ідентичності, розповіла Суспільному Культура програмна директорка Форуму видавців Софія Челяк.

Під керівництвом модераторок Наталки Сняданко, Ірини Славінської та Богдани Неборак учасники обговорюватимуть українських літературних класиків та переклади української світової літератури.

Зустрічі відбуватимуться у ZOOM щосереди 2, 9 та 16 березня. Кількість місць обмежена – 15 учасників/ць. Реєстрація відкрита та відбуватиметься до 21 лютого 19:00. Групу буде сформовано й оголошено до 23 лютого. Анкета для реєстрації тут.

Програма створена PinchukArtCentre у партнерстві з ГО "Форум видавців" та дотична до виставки номінантів та номінток Future Generation Art Prize 2021.

Розклад читацького клубу

Усі твори організатори рекомендують для індивідуального прочитання з подальшим обговоренням у групі.

2 березня, 19:30

Ольга Кобилянська. "Valse mélancolique" (Меланхолійний вальс)

"Valse mélancolique" — модерністична новела, створена Ольгою Кобилянською 1898 року, що розповідає про життя та стосунки трьох героїнь, торкається питань жіночої емансипацію та прав.

Модераторка: Наталка Сняданко — письменниця, перекладачка з польської та німецької. Лауреатка премії ім. Джозефа Конрада Польського інституту у Києві, кількох нагород Австрійського міністерства культури та ін. Членкиня українського ПЕН. Голова наглядової ради організації "Юрфем". Переклала зокрема тексти Ельфріде Єлінек, Франца Кафки, Ґюнтера Ґрасса, Герти Мюллер, Йоганни Батор, Урсули Познанські, Ольги Токарчук та ін. Мешкає у Львові.

9 березня, 19:30

Віктор Петров-Домонтович "Доктор Серафікус"

"Доктор Серафікус" — один з провокативних і до кінця не осмислених романів української літератури. Написаний у 1929 році та опублікований лише у 1947 році у Німеччині, цей інтелектуальний роман розповідає про життя та труднощі, з якими стикається інтелектуал-відлюдник, що має досить красномовне прізвище Комаха. Цей роман став останнім для Петрова-Домонтовича, після нього він занурився у наукове життя.

Модераторка: Богдана Неборак — журналістка, менеджерка культурних проєктів. Працює редакторкою The Ukrainians, пише аналітичні тексти про українську культуру; авторка лекцій з авторського права для літераторів і видавців; авторка літературного подкасту "Взяла і прочитала". Як лекторка співпрацює з "Projector", "Litosvita", "Мистецький Арсенал", "PEN Ukraine". Кураторка фестивалю "Дні есеїстики" у 2021. Закінчила Києво-Могилянську Академію за спеціальністю право. Працювала в Українському інституті книги (2018— 2020), де опікувалася перекладами української літератури за кордоном.

16 березня, 19:30

Андре Рош “Перша стать. Зміни та криза чоловічої ідентичності”

"Не служив — не мужик". Таке сприйняття не є природним чи вродженим, це культурно зумовлений стереотип, який змінюється впродовж століть. У книзі "Перша стать" історик Андре Рош дослідив, як сформувалося сучасне сприйняття чоловіка у суспільстві. Він спирається на контекст французької історії, але українські читачі впізнають чимало закономірностей функціонування суспільств у селах і містах.

"Перша стать" історика Андре Роша — це дослідження про те, як і звідки постає образ "справжнього чоловіка" у французькій культурі. Які риси, чому та коли починають маркувати як чоловічі? І який вплив це має на сучасну культуру?”, — говорить Ірина Славінська про текст.

Модераторка: Ірина Славінська — продюсерка Радіо Культура, журналістка, перекладачка. Членка Шевченківського комітету. Членка Українського ПЕН. Ведуча програми "Права людини понад усе" на Українському радіо. Кураторка спецпрограм міжнародного фестивалю "Книжковий арсенал". Учасниця кампанії проти сексизму в медіа та політиці "Повага". Авторка книжки "#майже_доросла: книга для дівчат і про дівчат" (2021) збірки есеїв "Мої запасні життя" (2019) та книжок інтерв’ю "Історії талановитих людей" (2014, 2015) і "33 герої укрліт" (2011).

Читайте також

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад