"Краще, ніж ми думали перед стартом". Велепець - про виступ України в естафеті на Олімпіаді-2022

"Краще, ніж ми думали перед стартом". Велепець - про виступ України в естафеті на Олімпіаді-2022

Ексклюзивно
"Краще, ніж ми думали перед стартом". Велепець - про виступ України в естафеті на Олімпіаді-2022
Суспільне

Ексклюзивний коментар тренера жіночої команди для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України виступила в останній командній гонці Олімпіади-2022. У жіночій естафеті українські біатлоністки показали сьомий результат.

Трьом українкам з чотирьох вдалося подолати усі чотири вогневі рубежі без хиб та додаткових патронів. Лише лідерка збірної України Юлія Джима пішла на одне коло штрафу і загалом використала шість додаткових патронів на вогневих рубежах під час свого другогго етапу.

Після етапу Юлії Джими Україна йшла 12-ю. Але все ж покращила своє місце на п'ять позиції: Анастасія Меркушина підняла Україну у топ-8. А Олена Білосюк, яка уперше виходила на олімпійську трасу Пекіну-2022 ще й виграла на фініші боротьбу за сьоме місце у Чехії.

Читайте також: Україна - сьома у жіночій біатлонній естафеті на Олімпіаді-2022: результати гонки

Після гонки головний тренер жіночої збірної України Урош Велепець оцінив у коментарі Суспільне Спорт результат біатлоністок у естафетній гонці.

Велепець залишився задоволений підсумковим результатом. Зокрема виступом Олени Білосюк, яка перед естафетою розповідала про складний фізичний стан після виходу з самоізоляції.

  • Як оцінює результат України в естафеті

"Треба похвалити і Іру, і Настю. Вони зробили чудові етапи, трохи ногами програвали, але на стрільбищі - без проблем. За Олену було видно, як тяжко вона біжить, ми раді що вона закінчила, а наприкінці змогла ще й "зробити" чешку. Сьоме місце - краще, ніж ми перед стартом думали. Треба чесно сказати. Така незрозуміла ситуація".

"Естафета це так: треба усім чотирьом зробити усе супер, тоді можеш боротися. Сьогодні ми зробили три етапи супер, Юля - ні, результат - сьоме місце".

  • Про виступ Юлії Джими

"Юлія провела 100 хороших естафет, витягувала їх. А сьогодні ці промахи вліво - вітер трохи менший, ніж на пристрілці, чи сонце - не знаю. Промахи вліво - і на коло, уже надія про високе місце була втрачена. Але навіть з Юліним супервиступом, ми б могли боротися за 4-5 місце: три команди були сильніше сьогодні, навіть якби ми зробили все ідеально. Сьоме місце - хороший результат, багато команд, які уже вигравали, як і білоруски, далеко за нами".

"Вона [Джима] буде сьогодні плакати, це зрозуміло. Розчарується. Напевно, й правильно. Одна справа, коли ти "запоров" собі результат, а коли естафету - більш болісно. Ми всі хочемо в естафеті дати ще більше, ніж в особистих гонках, і вона така. Треба зараз привести усе в порядок, за три дні масстарт. На цьому масстарті треба показати [високий результат]".

  • Про виступ Олени Білосюк

"Ті, хто перехворіли коронавірусом, можуть зрозуміти. Ті, хто сидять вдома, можуть думати: десять днів відсиділа у кімнаті і далі можна бігти. Але біатлон не такий спорт. Олена мене здивувала, вона дуже розумно пройшла трасу, не сіпалася, не трималася за чешкою, а тримала свій темп. А на фініші залишилося ще сили, щоб поборотися як у спринті. Розумниця, що можу сказати".

  • У якому стані Блашко та Семеренко

"У такій ситуації - це суперрезультат (сьоме місце). Дар'я Блашко, яка завжди в естафетах стабільний член, досі сидить в цьому ковідготелі - не знаю, коли будуть випускати, учорашній тест знову позитивний. Валю повезли додому на тестування. Ледь зібрали цю команду, ще два дні тому не знали, чи будемо бігти взагалі".

Що відомо

  • У такій четвірці Україна двічі виступала у жіночих естафетах - у сезоні 2016/17. Тоді українки виграли "срібло" чемпіонату світу (Петренко - Джима - Меркушина - Білосюк) та "бронзу" етапу Кубка світу (Петренко - Джима - Білосюк - Меркушина).
  • Результат України в естафеті на Олімпіаді-2022 - другий найкращий у сезоні 2021/22. Краще українки виступили лише у Гохфільцені (п'яте місце) - тоді естафету бігли Петренко - Джима - Блашко - Білосюк.
  • Олена Білосюк уперше виступила на Олімпіаді з 2014 року. На Олімпіаді-2018 вона також була у складі команди, але через проблеми зі здоров'ям на старт не виходила.
  • Попереду у України заключна гонка - масстарт (субота, 19 лютого). Там собі участь гарантувала Юлія Джима, Анастасія Меркушина - друга запасна.
Читайте також: Одна українка відібралася у масстарт Олімпіади-2022 з біатлону: повний список учасниць

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо