"Наша група дипломатів продовжує роботу" — тимчасова повірена у справах США про переїзд до Львова

"Наша група дипломатів продовжує роботу" — тимчасова повірена у справах США про переїзд до Львова

"Наша група дипломатів продовжує роботу" — тимчасова повірена у справах США про переїзд до Львова

Основна група американських дипломатів переїхала з Києва до Львова. Такий переїзд є тимчасовим, повідомила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін.

За її словами, тимчасовий переїзд дипломатів пов'язаний із накопиченням російських військ на кордоні з Україною.

"Я хочу ще раз наголосити, що цей переїзд є тимчасовим і хоча Львів нам дуже подобається, ми надіємося швидко повернутися Києва. Наша основна група дипломатів буде продовжувати наполегливу роботу для того, щоби допомогти Україні боротися з російською агресією. Ми продовжуватимемо роботу у всіх сферах взаємин між США та Україною.

Ми наполегливо закликаємо Росію провести деескалацію її ворожих дій і погроз проти України. Саме через ці причини ми закликаємо американських громадян зараз виїхати з України будь-якими доступними способами. ", — повідомила Крістіна Квін.

Крістіна Квін також наголосила, що переїзд є тимчасовим і дипломати сподіваються невдовзі повернутися до Києва.

Що відомо

  • Іноземні посольства не зверталися до керівництва Львівщини щодо виділення приміщень. Відповідних звернень не отримували ні Львівська міська рада, ні обласна державна адміністрація, ні обласна рада. Про це повідомили керівники установ на брифінгах 14 лютого.
  • Більше десятка країн світу рекомендували своїм громадянам не їздити до України або залишити її територію через загрозу вторгнення Росії. Натомість Європейський Союз вирішив не закривати своїх дипломатичних представництв у Києві.
  • Державний департамент США закликав дипломатів, які не займають критично важливі посади, виїхати з посольства США у Києві.
  • Нідерландська авіакомпанія KLM вирішила призупинити польоти до України через загрозу російського вторгнення.
  • 12 лютого Президенти Франції та США Еммануель Макрон та Джо Байден 12 лютого провели телефонні перемови з російським лідером Володимиром Путіним та обговорили з ним зростання напруженості навколо України.
  • Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний та міністр оборони Олексій Резніков запевнили, що українська армія готова дати відсіч Росії у разі вторгнення та заявили про безпрецедентну підтримку з боку міжнародних партнерів.
  • Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Росія може напасти на Україну, не чекаючи на завершення Олімпійських Ігор у Пекіні.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок