Україна пропустить юніорський чемпіонат світу з біатлону через проблему з візами: що про це відомо

Україна пропустить юніорський чемпіонат світу з біатлону через проблему з візами: що про це відомо

Україна пропустить юніорський чемпіонат світу з біатлону через проблему з візами: що про це відомо Biathlon.com.ua

Спортсмени мали виступити на турнірі, але все ж на нього не відправляться.

Збірна України з біатлону не виступить на юніорському чемпіонаті світу з біатлону, який проходитиме в американському місті Солт-Лейк-Сіті. Про це повідомив державний тренер України з біатлону Євген Колупаєв у коментарі Biathlon.com.ua.

Юніорський чемпіонат світу - найголовніший старт для молодих біатлоністів у сезоні 2021/22. Перед цим українські біатлоністи виступили на трьох етапах юніорського Кубка IBU, а також на юніорському чемпіонаті Європи.

Змагання у Солт-Лейк-Сіті мали стати заключними для українських біатлоністів. Проте замість цього юніори їх пропустять.

Чому юніорська збірна України не виступить на чемпіонаті світу?

За словами Євгена Колупаєва, причина такого рішення є вимушеною і має юридичний характер. Тренер розповів, що збірна України не встигла отримати візи для участі на турнірі.

Візи для участі на юніорському чемпіонаті світу встигли отримати лише біатлоністи. Посольство США у Києві відмовило федерації у відкритті віз як для тренерів, так і для обслуговуючого персоналу.

"У нас було два варіанти подання заявки на візи – стандартна за правилами американського посольства у листопаді, та термінова – у січні. У листопаді ми не могли оформити візи з двох причин. По-перше, оскільки захід – у лютому 2022 року, то з бюджету 2021 року ми не мали змоги отримати фінансування. Друга причина – у листопаді у нас ще не був відомий склад спортсменів, які мали взяти участь у чемпіонаті. Тому ми подавали термінову заявку на отримання віз".

Колупаєв стверджує: в умовах пандемії коронавірусу правила подачі віз для тренерів змінилися, і тому їх не встигли оформити.

"Але тут не на нашу користь зіграли нові правила, які нещодавно почали діяти в умовах пандемії. Зазвичай для спортивних заходів, коли їде команда з єдиною метою та єдиним складом, заявка була колективною. І тоді команді призначався один день, коли всі спортсмени та тренери приїжджали до посольства для оформлення віз. Але цього разу у подачі такої групової заявки нам відмовили – довелося кожного спортсмена та тренера подавати окремо".

"Почали ми це робити на початку січня. І якщо для всіх спортсменів вдалося отримати 10-річні візи, то всім тренерам, сервісменам та медичному персоналу співбесіду в посольстві так і не призначили, мотивуючи це тим, що таке подання заявки для тренерів не відповідає правилам термінової поїздки. Попросили допомогу з боку американської федерації, намагалися також вирішити це питання із залученням Міністерства закордонних справ України, але і той, і інший шлях не привели, на жаль, до позитивного вирішення питання".

Що відомо

  • Україна востаннє вигравала нагороди на юніорському чемпіонаті світу у 2019 році. Тоді Катерина Бех стала чемпіонкою у спринті та гонці переслідування.
  • У сезоні 2021/22 Україна виграла три медалі на етапах юніорського Кубка IBU.
  • Юніорський чемпіонат світу з біатлону відбудеться з 20 лютого по 2 березня.
Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо