Львівські водії таксі вимагають підняття тарифів

Львівські водії таксі вимагають підняття тарифів

Львівські водії таксі вимагають підняття тарифів
Суспільне Львів

Львівські водії таксі вимагають підняття тарифів. Із такими вимогами перевізники долучились до Всеукраїнського пікету. Таксисти хочуть, аби компанії підвищили мінімальні тарифи на перевезення та зменшили розмір комісії за свої послуги.

О 9 ранку водії таксі зібралися біля стадіону "Арена Львів". За словами організатора акції Сергія Кіяєва, протест підтримали понад 150 людей. До пікету долучились три служби таксі – агрегаторів. Тобто тих перевізників, які використовують платформи на яких водії шукають клієнтів.

Взяв участь у акції таксист Олександр Голячук.

Львівські водії таксі вимагають підняття тарифів
Водій таксі Олександр Голячук. Суспільне Львів

"Я придбав авто Volkswagen Caravelle Т4 4 роки тому в Прибалтиці. Ці номери мені обійшлись в три з половиною тисячі доларів, український логотип. Наприклад, коли я його купляв на німецькій реєстрації, він коштував орієнтовно дві з половиною тисячі євро. На сьогодні ринкова вартість цієї машини близько 8 тисяч доларів. Працюючи в таксі, я не можу заробити дану суму", — каже таксисти Олександр Голячук.

А для мами двох дітей Наталії таксування – постійна робота уже впродовж 7 років. Жінка каже, що на день має в середньому 15 замовлень. Та додає, що зараз заощадити важко.

Львівські водії таксі вимагають підняття тарифів
Водійка таксі Наталія Білошапкіна. Суспільне Львів

"Якщо 7 років тому ця робота дозволяла відкладати певну частину грошей, щоб оновити авто, тому що воно все-одно старіє, зараз такої можливості немає. Тобто з часом, якщо нічого не зміниться,ми прийдемо до того, що будуть їздити старі машини.10 тис грн. зарплати це в кращому випадку, при 12-14 годин роботи – це дуже мало", — каже таксистка Наталія Білошапкіна.

Чому поїздки є невигідними, розповідає співорганізатор акції протесту Сергій Кіяєв.

"Середня поїздка 100 грн, на відстані приблизно 10 км, з тих 100 грн середня комісія на сьогодні 20-23%, віднімаємо, тобто це виходить 78-80 грн. З тих 80 грн водій повинен відкласти на паливо, на сьогодні середня ціна 35 грн. Ще 50 грн водій повинен відкласти на амортизацію автомобіля", — каже співорганізатор акції Сергій Кіяєв.

Львівські водії таксі вимагають підняття тарифів
Водії таксі зібралися на протест біля "Арени Львів". Суспільне Львів

Зараз мінімальна вартість виклику 35 грн, працівники таксі хочуть аби тариф збільшили хоча би до 50 грн. А комісія компанії зменшилась із 23% до 15 %. Зі своїми вимогами декілька водіїв приїхали в офіс компанії. Однак з офісу ніхто не вийшов.

Представники фірми вийшли на зв’язок із кореспондентами Суспільного.

"Ми будемо йти на зустріч, ми будемо у деяких містах підвищувати тарифи, наприклад у Києві ми вже підвищили тарифи і суть цієї проблеми не в тому, що ми не хочемо підвищувати тарифи, а є конкуренція, є інші компанії і ви самі розумієте, що ми не можемо домовитись з іншими компаніями, є ринок і кожен встановлює свої ціни", - каже операційний директор служби таксі Сергій Смусь.

Львівські водії таксі вимагають підняття тарифів
Львівські водії таксі вимагають підняття тарифів. Суспільне Львів

Тарифи на перевезення важко встановити, бо не має загальної калькуляції, розповідає економіст Ростислав Слав’юк.

"Перше – всі автомобілі абсолютно різні, не може бути одної калькуляції, друге – абсолютно різні форми обслуговування. Якщо таксі є фірмою то воно собі рахує і платить зарплату. Якщо в нас сьогодні всі таксисти є вільно наймані люди, то це не нормально. Їм треба тоді міняти систему договорів з фірмою і має бути фірма, як представник цього перевізника. Якщо вони всі мають договір з тою фірмою, фони фактично одноосібники, то це зовсім інакша ситуація", — каже доктор економічних наук Ростислав Слав'юк.

За словами Ростислава Слав'юка, потрібно змінювати систему пасажироперевезення.

Читайте також: Вимагають підняти тарифи. У Києві таксисти вийшли на мітинг

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок