Два українці потрапляють в масстарт Олімпіади-2022 за підсумками двох гонок: проміжна таблиця

Два українці потрапляють в масстарт Олімпіади-2022 за підсумками двох гонок: проміжна таблиця

Два українці потрапляють в масстарт Олімпіади-2022 за підсумками двох гонок: проміжна таблиця
НОК

На останніх двох Олімпіадах Україна не була представлена в чоловічому масстарті.

Біатлонна програма на Олімпіаді перейшла за екватор - розіграно уже шість з одинадцяти комплектів медалей. Після жіночого спринту свій виступ у Пекіні-2022 продовжили чоловіки, які теж провели спринтерську гонку. Попереду у чоловіків з особистих стартів залишилися переслідування та масстарт, а також командна естафетна гонка.

Якщо у переслідування потрапили топ-60 найкращих за підсумками спринту (виступлять три українці - Дмитро Підручний, Артем Прима та Антон Дудченко), то в масстарт принцип відбору інший. У цій дисципліні виступають лише 30 спортсменів, а потрапити в гонку можна трьома способами.

Читайте також: Дві українки потрапляють в масстарт Олімпіади-2022 за підсумками двох перших гонок: проміжна таблиця

Принцип відбору в масстарт на Олімпіаді

  • усі медалісти особистих гонок Олімпіади-2022
  • топ-15 загального заліку Кубка світу (станом на підсумок останнього етапу перед Олімпіадою)
  • добираються спортсмени за набраними очками в трьох особистих гонках Олімпіади-2022 (індивідуальна, спринт та переслідування)

Медалі на Олімпіаді-2022 в перших двох особистих біатлонних гонка здобули чотири біатлоністи - Кантен Фійон Майє, Йоганнес Бьо, Тарьєй Бьо та Антон Смольський. Усі четверо входять у топ-15 загального заліку Кубка світу, тож вони гарантували собі кваліфікацію у масстарт ще раніше. Відтак, вакантних місць за квотою "найкращих на Олімпіаді" - 15 (їх кількість точно не буде меншою за 12).

Хто потрапляє в масстарт за очками

Топ-15: Максим Цвєтков (ОКР) - 86 очок, Мартін Понсілуома (Швеція) - 67, Роман Реєс (Німеччина) - 60, Дмитро Підручний (Україна) - 51, Скотт Гоу (Канада) - 47, Крістіан Гоу (Канада) - 46, Сімон Едер (Австрія) - 44, Лукас Гофер (Італія) - 41, Домінік Віндіш (Італія) - 38, Артем Прима (Україна) - 30, Яков Фак (Словенія) - 27, Фелікс Ляйтнер (Австрія) - 25, Міхал Крчмаж (Чехія) - 25, Мікулас Карлік (Чехія) - 23, Беньямін Вегер (Швейцарія) - 22

Попереду ще одна гонка, яка впливатиме на розподіл місць - переслідування. Гарантували собі потрапляння в масстарт уже точно Цвєтков, Понсілуома та Реєс.

Поки що у списку топ-15 біатлоністів за очками на Олімпіаді-2022, які здобудуть квоту на виступ в масстарті, два українці: Підручний - 51 очко, четверта прохідна позиція та Прима - 30 очок, десяте прохідне місце. Для гарантування місця в масстарті Примі потрібно набирати очки у переслідуванні, як і Підручному.

Що відомо

  • Гонка переслідування відбудеться в неділю, 13 лютого, о 12:45. За її підсумками буде сформовано остаточний список учасниць гонки з масовим стартом, яка відбудеться у п'ятницю, 18 лютого (початок - о 11:00).
  • Україна востаннє була представлена в чоловічому масстарті на Олімпійських іграх у 2010 році. Тоді у гонку відібралися Андрій Дериземля та Сергій Седнєв. На Іграх 2014 та 2018 українців у масстарті не було.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо