Визначилися всі півфіналістки хокейного турніру на Олімпіаді-2022: хто боротиметься за фінал

AP

Які команди зуміли подолати перший раунд плей-оф і змагатимуться за медалі.

На Олімпійських іграх-2022 у Пекіні завершилися чвертьфінальні поєдинки жіночого турніру з хокею. Традиційно за вихід до фіналу – сьомого поспіль – боротимуться Канада й США. Знову гратимуть у півфіналі й чинні бронзові призерки з Фінляндії, а от Швейцарія там з'явиться після 8-річної перерви завдяки реваншу над збірною ОКР.

Як сформувалися півфінальні пари

• Канада – Швейцарія

Продовжує домінувати на цій Олімпіаді збірна Канади. Уже втретє за Ігри команда розгромила суперниць із відривом у 10+ шайб. У чвертьфінальному поєдинку вони знову не лишили шансів опоненткам і всуху обіграли Швецію з рахунком 11:0.

Швейцарія мала конкурентніший матч за вихід до наступної стадії. У чвертьфіналі вони здолали збірну ОКР з рахунком 4:2. Це був подвійний реванш команди, адже у чвертьфіналі минулих Ігор-2018 швейцарки зазнали поразку від збірної Олімпійських атлетів Росії, а вже на цій Олімпіаді поступилися ОКР на груповій стадії (2:5). Для Швейцарії це перший вихід до 1/2-ї з 2014 року.

• США – Фінляндія

Очікувано, до півфіналу вийшли головні конкурентки Канади – США. Їхні конкурентки, що дебютували на цій Олімпіаді, – збірна Чехії – змогли відзначитися одним голом у чвертьфіналі, проте американки все ж були сильнішими й здобули перемогу з рахунком 4:1.

У півфіналі на США чекає команда Фінляндії, яка впевнено обіграла Японію. Єдині представниці Азії, які дійшли до плей-оф, добре себе проявили на груповому етапі, очоливши групу B, проте далі розгромно поступилися фінкам – 1:7.

Для Фінляндії це другий поспіль вихід до півфіналу: вони є чинними бронзовими призерками Олімпіади.

• Жіночий хокей дебютував на Іграх у 1998 році. З тих пір в усіх "золотих" фіналах грали лише США та Канада.
  • Американки перемогли на перших Іграх-1998 і є чинними чемпіонками (2018). Канадки перемагали чотири рази поспіль з 2002 до 2014 року.

• Понеділок, 14 лютого. 06:00 – Півфінал. Канада – Швейцарія
  • Понеділок, 14 лютого. 15:10 – Півфінал. США – Фінляндія

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо