"Вугільна справа". Апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід Порошенку

"Вугільна справа". Апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід Порошенку

Ексклюзивно
"Вугільна справа". Апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід Порошенку
Фото: Дарина Коломієць / Суспільне

Київський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання п’ятому президенту України Петру Порошенку, якого підозрюють у державній зраді та фінансуванні тероризму в межах торгівлі вугіллям з окупованими територіями у 2014-2015 роках.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Дарина Коломієць.

Розгляд у суді почався об 11:15 — із затримкою в 15 хвилин. Прокуратура і захист оскаржують рішення Печерського районного суду Києва про призначення Порошенку особистого зобов’язання (заборону виїжджати за межі Києва з Київською областю). На засіданні 11 лютого розглядали скаргу обвинувачення.

"Вугільна справа". Апеляційний суд почав розгляд скарг на запобіжний захід Порошенку
Мітинг на підтримку Петра Порошенка під Київським апеляційним судом, 11 лютого 2022 року. Фото: Дарина Коломієць / Суспільне

Перед початком засідання під будівлею суду зібралися прихильники Петра Порошенка з різних областей. За оцінками кореспондентки Суспільного, там були присутні понад тисяча людей.

"Вугільна справа". Апеляційний суд почав розгляд скарг на запобіжний захід Порошенку
Геннадій Ковшик. Фото: Дарина Коломієць / Суспільне

Харків’янин Геннадій Ковшик приїхав до Києва з Харкова разом із дружиною — каже, за "тисячу для вакцинованих" — щоб підтримати Порошенка.

"Мені не подобається, що в нас у країні відбувається. Це якийсь відкат назад, у часи Януковича. Так неможливо жити. Ця влада поставила країну на межу між тим, чи буде держава чи держава може зникнути", — розповів він Суспільному.

"Вугільна справа". Апеляційний суд почав розгляд скарг на запобіжний захід Порошенку
Мирослава Крючківська. Фото: Дарина Коломієць / Суспільне

Киянка Мирослава Крючківська сказала Суспільному, що прийшла "захищати Україну так само як і на Майдані". "(Прийшла — ред.) щоб підтримати Порошенка, бо він державник. А Зеленський — зрадник! Тому що він не дбає про Україну", — додає вона.

Сам Порошенко також виступив із промовою перед засіданням, де заявив, що завдяки йому та військовим Росія досі не захопила Україну. У відповідь на питання журналістів про очікування від суду політик заявив: "Я очікую справедливості!".

Представник поліції діалогу Богдан Мірошніченко розповів Суспільному, що акція прихильників Порошенка відбувається спокійно і без заворушень. Правоохоронців "достатня кількість для того, щоб усе було мирно", додав він.

Засідання тривало близько трьох годин після чого суддя Микола Ященко пішов у нарадчу кімнату та за годину вже зачитав рішення: залишити у силі особисте зобов'язання для Петра Порошенка у справі про підозру у державній зраді та сприянні тероризму.

Нагадаємо, 19 січня Печерський райсуд столиці обрав Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. Йому треба прибувати до суду, слідчого і прокурора за викликом; не виїжджати з Києва та області без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання і роботи; здати закордонні паспорти.

Читайте також: Зеленський дорікнув Порошенку, що той вважає себе чинним президентом, і закликав "об'єднатись"

Що відомо

  • У грудні 2021-го Державне бюро розслідувань оголосило Порошенку підозру у держзраді та сприянні терористичним організаціям. Порошенка та інших фігурантів підозрюють у тому, що вони за державні кошти купували в ОРДЛО вугілля. За даними слідства, протягом 2014-2015 років окупаційній владі було передано понад 200 млн гривень, усього ж схема коштувала держбюджету близько 1,5 млрд гривень.
  • Суд має розібратися, чи Петро Порошенко знав та сприяв Віктору Медведчуку передавати гроші проросійським бойовикам на Донбасі у "вугільній справі", а переслідування Порошенка не має політичного характеру, заявив у коментарі Суспільному прессекретар президента Зеленського Сергій Нікіфоров.
  • Під час судового засідання у "вугільній справі" Порошенко зажадав "розслідування провокації" із замовленням для нього безоплатного адвоката Богдана Глядика. Державне бюро розслідувань стверджує, що воно до цього не причетне. Але сам адвокат заявив, що ДБР справді зверталося по його допомогу.
  • Печерський суд Києва обрав запобіжний захід Порошенку у справі про державну зраду — особисте зобов'язання. Порошенко здав паспорти для виїзду за кордон. Прокуратура вимагала взяття під варту і заставу у мільярд гривень, у задоволенні цього клопотання суд відмовив. Офіс генпрокурора оскаржив рішення. Захист Порошенка теж оскаржив запобіжний захід і хоче його скасувати взагалі.
  • Ще раніше, 6 січня, Печерський суд Києва ухвалив рішення про арешт майна Петра Порошенка. Захист оскаржив це рішення, але в суді його розглянуть не раніше березня 2022 року, бо захворів суддя.

Читайте також

Порошенко, Медведчук і вугілля. У чому звинувачують п'ятого президента

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок