Міністр охорони здоров’я сказав, чи перейде Полтавщина до «помаранчевої» зони

Міністр охорони здоров’я сказав, чи перейде Полтавщина до «помаранчевої» зони

Міністр охорони здоров’я сказав, чи перейде Полтавщина до «помаранчевої» зони
Фото: Суспільне Полтава

Полтавщина єдина із областей України, яка перебуває у «жовтій» карантинній зоні. Переходити до «помаранчевої» чи «червоної» Полтавщина найближчим часом не буде. Про це під час брифінгу 10 лютого у Полтавській ОДА повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

"Я хотів би відзначити Полтавську область, яка має найкращі показники охоплення щепленнями проти коронавірусної хвороби в цілому, і серед дорослого населення. Особливо серед групи ризику 60 +. І на мою точку зору, оце охоплення щепленнями дозволяє Полтавській області проходити, як і осінню "хвилю" так і зимово-весняну "хвилю" (як ми її називаємо) без потрапляння не те, що до "червоного" рівня, а до "помаранчевого" рівня", — розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшка.

віктор
Брифінг у Полтавській ОДА. Фото: Суспільне Полтава

За словами Віктора Ляшка, в Україні не буде "локдауну", так як нині люди вакцинуються.

"На мою точку зору, пік захворюваності ми вже маємо. Щодня фіксуємо по 41 тисячі випадків. Приємна новина у тому, що зростає кількість випадків, але не зростає госпіталізацій. Тому стаціонарна медична допомога проходить цю хвилю без навантажень. Локдауну не буде, ми будемо долати цю хвилю в адаптивному карантині, який передбачає введення червоного рівня епідемічної небезпеки, який вводить додаткові обмеження саме для невакцинованих людей. При наявності вільного доступу до вакцин і вибору вакцини говорити про локдаун недоречно", — додав Віктор Ляшко.

За даними РНБО, від початку вакцинації від коронавірусу у Полтавській області щеплено двома дозами 612 725 людей. На Полтавщині бустерну дозу вакцини від коронавірусу вводять від 24 грудня 2021-го. За цей час третє щеплення отримали більш ніж 30 тисяч жителів регіону.

За даними на сайті МОЗ, станом на 10 лютого у Полтавській області усі індикатори визначення рівня епідемічної небезпеки у нормі.

Що відомо:

  • На Полтавщині за минулу добу найбільше випадків інфікування COVID-19 виявили у Полтаві – 388, Кременчуці – 230, Полтавському районі – 72. Загалом за добу захворіло 1 523 жителя області.
  • За увесь період пандемії у Полтавській області найбільший добовий показник виявлених випадків коронавірусу становив 1 591. Це було 9 листопада 2021.
  • На Полтавщині центри масової вакцинації діють у Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Лубнах та Горішніх Плавнях.
На початок