На Тернопільщині підбили підсумки Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

На Тернопільщині підбили підсумки Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

На Тернопільщині підбили підсумки Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості
Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині підбили підсумки XXI Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, присвяченого Шевченківським дням. Його проводили у номінації "Історія України та державотворення" й "Українська література".

Про це Суспільному розповіла заступниця директора Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Ольга Когут.

"Цьогоріч його проводять під гаслом: "Заради честі, миру і майбутнього України". У роботах з літератури учасники конкурсу використовували найрізноманітніші жанри: новели, оповідання, листи, замальовки, есе. В конкурсних роботах з історії залучали різноманітні оригінальні джерела писемної та усної історії, висвітлили, зокрема, життєвий та бойовий шлях уродженців Тернопільщини – добровольців, які у важкий для українського народу час стали на захист України", – каже жінка.

Оргкомітет і журі обласного етапу конкурсу визначило п'ять кращих дослідницьких робіт з історії і п'ять з літератури, що братимуть участь у загальнодержавному етапі конкурсу.

Переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації "Історія України та державотворення":

"Степан Слободян – провідник ОУН Карпатського краю", автор – Боднар Ольга, учениця 10 класу Синьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівник – Галина Тарасівна Якимівська);

"Юрій Горайський – людина із непростим життєвим шляхом, великою метою та нестримним патріотизмом", автор – Гура Роман, учень 9 класу Тернопільської Української гімназії ім. І. Франка (керівник – Лариса Анатоліївна Томашевська);

"Солдате український, я за тебе щодня благаю Бога і молю…", автор – Комаринська Альбіна, учениця 8 класу Кременецької гімназії № 6 (керівник – Людмила Павлівна Оніщук);

"Життєвий поклик – захист Батьківщини", автор – Липка Віталіна, учениця 9 класу Навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 – гімназія" м. Копичинці (керівник – Оксана Романівна Липка);

"Понад усе для мене рідний край, його свобода, честь і незалежність", автор – Музичка Денис, учень 8 класу Сороківської гімназії (керівник – Ольга Григорівна Пакон).

Переможці обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості з літератури:

Софія Більчук, учениця 11 класу опорного закладу "Збаразька ЗОШ 1";

Валентина Градишин, учениця опорного закладу "Почаївська ЗОШ";

Соломія Кісіль, учениця 10 класу Іванівської ЗОШ Тернопільського району;

Анастасія Процик, учениця 9 класу Виготської ЗОШ Мельнице-Подільської ТГ Чортківського райони;

Марта Стецько Тарнавська, учениця 11 класу Тернопільської класичної гімназії.

Читати також

На початок