На підтримку ФОПів у Вінниці відбувся автопробіг

На підтримку ФОПів у Вінниці відбувся автопробіг

На підтримку ФОПів у Вінниці відбувся автопробіг
Автоколона на підтримку ФОПів у Вінниці. Фото: Наталя Колодій, Суспільне

На підтримку ФОПів у Вінниці десятого лютого відбувся автопробіг. Автівки рухалися з вулиці Немирівське шосе в напрямку міста. Стартували о 10:00. Про це Суспільному розповіла кореспондентка з місця події.

У Вінниці пройшла автоколона на підтримку законопроєкту для ФОПів
Суспільне Вінниця

Вінницькі підприємці доєдналися до всеукраїнського автопробігу "Save ФОП". Учасники акції вийшли на підтримку законопроєкту 5866-1 (про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощення ведення господарської діяльності, підвищення її прозорості та створення умов для розвитку малого бізнесу).

У Вінниці пройшла автоколона на підтримку законопроєкту для ФОПів
Суспільне Вінниця

Учасник автопробігу Володимир Яровий каже, що долучився, бо проти касових апаратів.

За словами голови руху "Save ФОП" Вінниччини Олександра Кириченка, застосування касового апарату обходиться ФОПу 100 тисяч гривень.

"Ми на грані виживання, дуже великі штрафи і ФОПи відповідають своїм майном", — каже Олександр Кириченко.

Дорогою учасники акції зупинялися біля ринків. Пропонували іншим підприємцям долучатися до автопробігу. За словами підприємиці Лариси Уразбакієвої, прийняття ВР законопроєкту 5866-1 дозволить усім групам ФОПів працювати без фіскальних касових апаратів.

У проєкті, зокрема, пропонується відновити право фізосіб-"єдинників" 1-4 груп не застосовувати касові апарати щодо товарів та послуг, вартість яких не перевищує мінімальної зарплати. Також пропонується ввести окремі ліміти доходів для фізосіб-"єдинників" з найманими працівниками.

Закон про обов'язкове використання касових апаратів для ФОПів, які проводять розрахункові операції, вступив у дію з січня 2022 року. Сума штрафу за порушення залежить від кількості незаконних розрахунково-касових операцій: перша – 100% від суми чека, друга та наступні – 150% від суми чека.

Читайте також

  • "Де проживаєш – там голосуєш". На Вінниччині мешканці двох громад можуть змінити виборчу адресу
  • Вінницький суд розглянув апеляцію громадянина Молдови, що влаштував у місті дрифт-шоу
На початок