Денісова розповіла історію незаконно ув’язненої в ОРДЛО Наталії Савченко

Денісова розповіла історію незаконно ув’язненої в ОРДЛО Наталії Савченко

Денісова розповіла історію незаконно ув’язненої в ОРДЛО Наталії Савченко
Історія полоненої Наталії Савченко, фото: Денісова

Майже п’ять років громадянка України Наталія Савченко, яка потребує термінового лікування, перебуває в ув’язненні на тимчасово окупованій території Луганщини. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Наталія - лікар-гінеколог, працювала в одному з медзакладів рідного Луганська. У серпні 2017 року представники окупаційної адміністрації забрали її з будинку, де проживала її онкохвора мама, і відвезли у невідомому напрямку. Через три місяці після затримання Наталії, мати померла, так і не дізнавшись, де донька", — розповіла Денісова.

За словами Денісової, з’ясувалося, що Наталію тримали у в’язниці так званого "МГБ ЛНР". У травні 2018 року жінку перевели в СІЗО Луганська. Її засудили до 12 років за так звану "державну зраду".

Людмила Денісова додала, що Наталія має хронічні проблеми з печінкою. У неї високий рівень білірубіну, що може свідчити про захворювання жовчовивідних шляхів, підшлункової залози та потребує постійного медичного нагляду і лікування. Через порушення серцевого ритму, вона повинна регулярно приймати медпрепарати.

Денісова зазначила, що вже в ув’язненні Наталія пережила ускладнений гіпертонічний криз. Жодна медична допомога у виправній колонії їй не надається.

Читайте також

  • Олександру Лобурю, якого утримують бойовики у СІЗО, загрожує смертна кара — Денісова
  • Російські окупанти утримують у полоні 36-річного Василя Горобця, який у 2015 році був мобілізований та служив у 40- артилерійській бригаді. Василь має серйозні проблеми зі здоров'ям, але окупанти не надають медичну допомогу.
  • У Макіївській виправній колонії №32, в якій російські окупанти незаконно утримують громадян України, електроенергію вмикають лише на дві години на добу та не надають медичну допомогу полоненим.
  • Майже 2 роки окупанти утримують у полоні 20-річного Богдана Максименка. У хлопця вроджена вада серця, стан його здоров'я — критичний.
  • Російські окупанти звинуватили громадянина України Віктора Дзицюка у "шпигунстві та організації диверсій". Вони засудили його до 16 років позбавлення волі.
  • Російські окупанти засудили за "шпигунство" жительку Донецька Марину Юрчак до 15 років позбавлення волі. Від побоїв у жінки сильно травмовані ноги.
  • Українського військового Юрія Гордійчука, який потрапив у полон окупантів у травні 2019 року, окупанти "засудили" до 17 років позбавлення волі. У Юрія серйозні проблеми зі здоров'ям, медичну допомогу він не отримує.
  • Володимир Черкас потрапив у полон російських окупантів у вересні 2017 року. В окупований Донецьк чоловік поїхав через смерть батька.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок