Чемпіон Пекіна-2022 з ковзанярського спорту звинуватив Нідерланди у "нечесній грі": у чому причина

Чемпіон Пекіна-2022 з ковзанярського спорту звинуватив Нідерланди у "нечесній грі": у чому причина

Чемпіон Пекіна-2022 з ковзанярського спорту звинуватив Нідерланди у "нечесній грі": у чому причина
AP

Нільс ван дер Пул порівняв дії нідерландських ковзанярів із вживанням допінгу.

Швед Нільс ван дер Пул - олімпійський чемпіон Пекіна у ковзанярському спорті. На дистанції 5000 метрів шведський ковзаняр випередив усіх своїх суперників, вигравши перше "золото" країни у цьому виді спорту за 34 роки.

Читайте також: Швеція виграла перше олімпійське "золото" в ковзанярському спорті за 34 роки

У боротьбі за "золото" ван дер Пул випередив нідерландця Патріка Руста - 3-разового призера Олімпійських ігор. Загалом у топ-10 фінішували одразу три представники Нідерландів - Йорріт Бергсма (п'яте місце) та Свен Крамер (дев'яте місце).

Після виступу у 5000-метрівки ван дер Пул змагатиметься проти нідерландських ковзанярів на дистанції 10000 метрів. Однак умови змагань можуть змінитися, і у цьому олімпійський чемпіон звинувачує саме Нідерланди.

Що сталося?

Після поразки у боротьбі за "золото" у 5000-метрівці представник збірної Нідерландів Сандер ван Гінкель розповів про вимірювання температури повітря льоду. І впевнився, що вона не є достатньо низькою.

Нідерландські ковзанярі зазвичай виступають на твердому льоду. І представник збірної Нідерландів вирішив переконати менеджера льодового покриття знизити температуру повітря, щоб він став ще більш твердим.

"Я намагаюся створити умови, які були б найкращими для наших ковзанярів", - сказав ван Гінкель.

Ван дер Пул виявився незадоволений діями представників збірної Нідерландів. І зазначив, що вони не відповідають правилам чесної гри.

"Хочу сказати, що маю велику повагу до ковзанярів з Нідерландів та організаторам змагань. Але нам треба обговорити правила чесної гри і це [заяви ван Гінкеля] - дуже далеко від них. Це корупція. Намагатися зробити так, щоб мати перевагу, використовуючи неетичні методи - не розумію, чому федерація ковзанярського спорту Нідерландів взагалі дозволила цьому трапитися, і чому вони хочуть, щоб про це знав увесь світ".

"Це ганьба не лише для федерації, але й для ковзанярів. Це найбільший скандал у нашому спорті. У нас бували випадки з допінг-справами, і я не бачу суттєвої різниці між цим", - сказав ван дер Пул у коментарі Eurosport.

Шведський ковзаняр також пояснив, що його позиція пов'язана з тим, що тип льоду суттєво впливає на результати спортсменів.

"Ковзанярі мають переваги залежно від типу льоду. Нідерландці - від досить якісного льоду і хочуть, щоб тут було так само, і вони виграли більше медалей. Тому вони використали цього хлопця, робота якого полягає у оцінці умов льоду, щоб тиснути на організаторів та змінити лід на користь Нідерландів. Вони досить відкриті у своєму бажанні. У моєму світі ж це не той спорт, де має таке відбуватися".

Хто такий Нільс ван дер Пул

  • 25-річний шведський ковзаняр, олімпійський чемпіон Пекіна-2022.
  • Для 25-річного Нільса ван дер Пула медаль у 5000-метрівці стала першою у кар'єрі та, відповідно, він здобув дебютний олімпійський титул. У Пхьончхані в 2018-му він був лише 14-м.
  • У 2021 році ван дер Пул здобув два "золота" на чемпіонаті світу на дистанціях 5000 та 10000 метрів.

Що далі

  • П'ятниця, 11 лютого. Фінал у ковзанярському спорті на дистанції 10000 метрів за участі ван дер Пула.

Де дивитись Олімпіаду-2022

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Олімпіади-2022 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Для перегляду Олімпіади-2022 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок