Знаряддя злочинів Голокосту, що продавалися в Ізраїлі, виявилися тавром для худоби

Знаряддя злочинів Голокосту, що продавалися в Ізраїлі, виявилися тавром для худоби

Знаряддя злочинів Голокосту, що продавалися в Ізраїлі, виявилися тавром для худоби
Фото: Frankie Fouganthin / Wikimedia Commons

Розслідування Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем показало, що набір для татуювання, який продавався на аукціоні в Ізраїлі, скоріш за все не використовувався для татуювання вʼязнів у Аушвіці, попри запевняння продавця.

Про це розповідає Reuters.

Вісім металевих штампів з номерами опинилися минулого року на аукціоні в Ізраїлі. Продавець описував предмети як "найбільш приголомшливий серед предметів Голокосту" та оцінював лот у суму від 30 до 40 тисяч доларів.

На запит тих, хто пережив Голокост суд у Тель-Авіві зупинив торги у листопаді 2021 року та звернувся до Меморіального комплексу історії Голокосту Яд Вашем для аналізу предметів.

У звіті Яд Вашем сказано, що штампи дійсно використовувалися для татуювання наприкінці 1941 року. Більшість жертв на той момент були політичні вʼязні та полонені неєврейського походження.

Цей метод за якийсь був замінений використанням стилусів, а замість татуювань на грудях, номер витатуйовували на передпліччі.

Що ж до предметів аукціону, дослідники дійшли до висновку, що вони були створені у 1949 році для татуювання худоби і не походять з Аушвіцу.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

У США в деяких школах з навчальної програми виключили комікс про Голокост

Вірші, які вціліли у війну. Історія єврейської дівчинки з чернівецького гетто

"Людство не далеко просунулося у дослідженні Голокосту" — історик

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок