Художника Дем‘єна Герста знову звинуватили у плагіаті

Художника Дем‘єна Герста знову звинуватили у плагіаті

Художника Дем‘єна Герста знову звинуватили у плагіаті

Художника Дем'єна Герста, виставка якого днями пройшла в Парижі, викликала обурення з боку англійського художника Джо Машина, який стверджує, що картина Герста з квітами вишні нагадує його власну. Про це повідомляє The Guardian.

"Я побачив картини Герста з квітучою сакурою і на мить подумав, що дивлюся на власні картини, – сказав Машин виданню Observer. — Його [роботи] дуже схожі на мої. Але я робив свої картини з квітучою сакурою за кілька років до нього".

Визнаючи, що картини Герста не є прямими копіями, він стверджує, що "дуже темні гілки, пудрово-блакитне небо та плями рожевого цвітіння" надто схожі, щоб бути збігом.

Після трьох років роботи Герст закінчив серію "Цвітіння сакури" у листопаді 2020 року – картини будуть виставлені в Японії з наступного місяця. Митець сказав, що тема виставки була частково надихнута спогадом про те, як його мати малювала квітучу вишню, коли він був маленьким.

Художника Дем‘єна Герста звинуватили у плагіаті. Знову

"Останні квіти весни", Джо Машин, 2011 рік

Художника Дем‘єна Герста звинуватили у плагіаті. Знову

"Цвітіння вишні", Демієн Герст 2021-2022 рік

Чарльз Томсон, художник і співзасновник міжнародної групи Stuckists, яка виступає на захист традиційного мистецтва, коли вперше побачив картини Герста, сказав: "Я подумав, що це роботи Джо, а потім зрозумів, що це роботи Герста. Якщо люди побачать роботи Джо, вони подумають, що він скопіював Герста".

Машин малював та виставляв картини з квітучою сакурою з 2006 року. Роботи Герста у схожому стилі було розпочато у 2017 році. Загальний вигляд схожий — структура коричневих гілок, яскраво-рожеві квіти на тлі ясного синього неба. The Guardian повідомляє, що картини Герста із зображенням сакури продали за 2,5 мільйона фунтів, а картини Машина — лише за 10 тисяч.

Демієн Герст не вперше стикається зі звинуваченнями у копіюванні чужих робіт. Спочатку художник завжди заперечував плагіат, хоча в інтерв'ю 2018 року заявив, що "всі мої ідеї все одно вкрадені".

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад