Вибори у Бобринці. Як можна змінити адресу голосування

Вибори у Бобринці. Як можна змінити адресу голосування

Вибори у Бобринці. Як можна змінити адресу голосування
chesno.org

У місті Бобринець Кіровоградської області 27 березня відбудуться проміжні вибори депутата до міської ради. Люди, які не мають реєстрації за місцем постійного проживання, можуть взяти участь у голосуванні, змінивши виборчу адресу. Зробити це потрібно до 10 лютого включно. Про це Суспільному розповіла секретар Центральної виборчої комісії Олена Гатаулліна.

За її словами, раніше участь у місцевих виборах могли брати лише ті виборці, які були зареєстровані на території відповідного округу.

"Деякі виборці, наприклад, переселенці, трудові мігранти не могли обирати місцеву владу та депутатів в одномандатних округах, тому що не мали реєстрації в своїй громаді. Тепер взяти участь у виборах можна, подавши заяву до Державного реєстру виборців про зміну виборчої адреси",— пояснила Олена Гатаулліна.

Як змінити виборчу адресу

1. Онлайн в особистому кабінеті виборця на сайті drv.gov.ua — за наявності електронного підпису

2. У паперовій формі — відвідавши відділ ведення Державного реєстру виборців

3. Через уповноважену людину, яка повинна мати нотаріальну довіреність

Змінити виборчу адресу онлайн

Щоб змінити виборчу адресу онлайн потрібно:

1: Зайти на офіційний веб-сайт Державного реєстру виборців

2: Перейти у "Кабінет виборця"

3: Знайти розділ "Заяви, запити" та обрати у ньому "Звернення щодо зміни виборчої адреси"

4: Ідентифікувати себе за допомогою електронного підпису

5: Заповнити заяву та поставити електронний підпис

6: Підтвердження з реєстру має прийти на електронну пошту протягом 15 днів

7: Проголосувати на виборах.

Обов'язковою умовою зміни виборчої адреси онлайн є наявність електронного підпису.

Голосування відбудеться на двох дільницях

Виборчий процес у Бобринецькій громаді розпочався 5 лютого. Голосування відбуватиметься на двох дільницях, говорить начальник обласного відділу адміністрування Державного реєстру виборців Костянтин Яцук.

"За попередніми даними, участь у голосуванні візьмуть 1194 жителі міста. Адже кількість виборців буде змінюватись: тому що є люди, які на момент виборів досягнуть 18-річчя, виїдуть з міста помруть".

Міський голова Бобринця Леонід Кравченко розповів, що на проведення виборів з місцевого бюджету мають виділити 200 тисяч гривень. "Це попередні розрахунки, для мене і для людей – це величезна сума. Щодо депутатки (яку переобирають – ред.), то вона написала заяву, що не може працювати у зв'язку з сімейними обставинами".

Заступник керівника секретаріату ЦВК Олександр Кришко сказав, що на сьогодні жоден з кандидатів не подав документи.

З власних джерел Суспільному стало відомо, що повноваження депутата Бобринецької міськради склала Галина Волошина від партії "За майбутнє". Вона розповіла чому ухвалила таке рішення.

"Люди не зовсім розуміють, що депутат місцевої ради — не олігарх і не депутат верховної ради на зарплаті. А від виборців мені довелось наслухатись багато безглуздих нарікань, мене ще й поливали брудом. Я не мала можливості робити добрі справи, бо мені почали закидати, що я депутатка і маю знаходити вихід з проблемної ситуації, а не залучати громаду", — прокоментувала Галина Волошина.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх. Заповнити форму можна тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок