Лідери та аутсайдери. Які темпи вакцинації проти COVID-19 у громадах Франківщини

Лідери та аутсайдери. Які темпи вакцинації проти COVID-19 у громадах Франківщини

Лідери та аутсайдери. Які темпи вакцинації проти COVID-19 у громадах Франківщини
Фото: Суспільне Карпати

Станом на 8 лютого на Івано-Франківщині рівень імунізації проти COVID-19 залишається критично низьким. Про це під час наради в облдержадміністрації повідомив відповідальний за вакцинацію в області Микола Стовбан.

З його слів, із шести районів області лідером за кількістю проведених щеплень є Івано-Франківський район. Там першою дозою медики провакцинували 41,41% жителів, другою дозою — 38%. Найнижчий рівень вакцинації — у Косівському районі. Там першою дозою імунізувалися 24% жителів, другою — 22%.

"Якщо люди прийшли на першу дозу, то вони визначилися із вакциною і прийдуть за другою. Але треба для них робити активний "подзвін" та нагадувати, — каже Микола Стовбан.

З його слів, лідером за вакцинацією серед людей старше 60 років є Івано-Франківський район — 46,2%. Майже удвічі нижчий показник у Косівському районі — 28%.

У департаменті охорони здоров’я також визначили територіальні громади, в яких найкраще та найгірше імунізуються жителі, каже Микола Стовбан. За його словами, зараз лідерами з вакцинації є Угринівська, Ямницька, Івано-Франківська, Лисецька та Дубовецька територіальні громади. Найменші показники вакцинації проти COVID-19 у Кутській, Космацькій, Перегінській, Яблунівській та Спаській громадах.

За кількістю вакцинованих жителів, яким від 60 років, лідирують Угринівська, Дубовецька, Івано-Франківська, Ямницька та Загвіздянська територіальні громади. Найменше людей старше 60 років щепилися у Зеленській, Дубівській, Спаській, Яблунівській та Перегінській громадах.

"Ми шукали організації, які б допомогли тим районам і громадам, які відстають. Тому днями у Косівський район виїде організація та з’ясує, чому там низькі теми імунізації. Також до аутсайдерів серед громад скеруємо громадську організацію "Коаліція за вакцинацію". Крім того, туди поїдуть представники департаменту охорони здоров'я. Все, що від нас треба, ми дамо", – сказав Микола Стовбан.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок